24 kwietnia 2024

Ubezpieczenie pracownicze w firmie to priorytet!

Dziś nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej i atrakcyjnej dla pracowników firmy, która nie oferowałaby szerokiego pakietu socjalnego. Czasy są takie, że trzeba zabiegać o pracownika, a jednym z najskuteczniejszych sposobów jest posiadanie w pakiecie socjalnym ubezpieczenia grupowego.

 

Problem braku wykwalifikowanych pracowników dotyka w obecnych czasach niemal każdej branży. Pracodawcy prześcigają się w oferowaniu potencjalnym pracownikom możliwie najlepszych warunków pracy, a posiadaną kadrę pracowników starają się zatrzymać na dłużej. Bogaty pakiet socjalny stał się więc priorytetem dla każdej firmy, której zależy na utrzymaniu się na rynku. Konkurencja nie śpi i podkupuje wykwalifikowanych inżynierów, informatyków, ale również brygadzistów.


Czym zatrzymać pracownika? Ubezpieczeniem!

Również tania siła robocza, pracująca za płacę minimalną, jest obecnie na wagę złota. Każdego pracownika trzeba bowiem przyuczyć do wykonywania najprostszych nawet zadań, a zbyt duża rotacja kadry to zmarnowany czas i pieniądze.

Niewykwalifikowany pracownik zawsze chętniej pójdzie do firmy, która oprócz pensji będzie oferowała bogaty fundusz pracowniczy, dopłaty do dojazdów, paczki lub bony na święta, współfinansowanie przedszkola czy kolonii dla dzieci, bezpłatną prywatną opiekę medyczną czy zajęcia sportowe. Działy kadr głowią się więc, jak najskuteczniej zatrzymać i pozyskać pracowników. Ubezpieczenie grupowe jest w tym pakiecie ofert pozycją znaczącą.


Szeroki wybór grupowych polis na życie

Internet stał się nieodłącznym narzędziem wyszukiwania ciekawych ofert grupowych ubezpieczeń na życie dla działów kadr i HR. Specjalnie w tym celu powstały portale ubezpieczeniowe, gdzie w jednym miejscu można znaleźć i porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych.

Z łatwością znajdziemy ubezpieczenie grupowe na ubezpieczeniagrupowe.com.pl. Strona oferuje produkty kilkunastu ubezpieczycieli, a dodatkowo w dziale porad omawia zarówno poszczególne produkty, jak i najczęstsze problemy, z jakimi stykają się pracownicy działów kadr i HR oraz sami pracownicy. Szeroko omawia możliwości ubezpieczenia się kobiet planujących posiadanie dziecka, kontynuacji ubezpieczenia grupowego w razie zmiany pracy, przypadków, gdy pracownik nie otrzyma świadczenia oraz doradza, jak ubezpieczyć kogoś, kto nie ma pracy. Porównuje również ubezpieczenia grupowe i polisy indywidualne, wskazując na ich wady i zalety.

Pracownik działu kadr ma więc w zasięgu kliknięcia myszą darmowy przegląd wszystkich newralgicznych sytuacji, z jakimi może się spotkać w codziennej pracy.


Poznawaj i porównuj poszczególne polisy

W dziale Produkty scharakteryzowane są poszczególne polisy grupowe, a dzięki dostępnej na stronie porównywarce internetowej z łatwością można się dowiedzieć , jak prezentują się one pod względem wysokości comiesięcznej składki i co oferują pracownikom. Dzięki temu nie tylko można się dowiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie pracownika z ubezpieczeniagrupowe.com.pl, ale także co za te pieniądze możemy otrzymać. Wystarczy w oknie wyszukiwarki podać ogólną liczbę pracowników oraz stosunek liczbowy pracowników fizycznych do pracowników umysłowych. Następnie należy podać PKD firmy, czyli branżę w jakiej ona działa, oraz wpisać dane kontaktowe firmy: jej nazwę, adres, telefon,  e-mail. W krótkim czasie na podany adres mailowy zostanie nadesłana oferta maksymalnie pięciu wiodących ubezpieczycieli. Będzie ona dostosowana do wielkości firmy i specyfiki jej działania – inne ryzyka są bowiem ważne dla firmy typowo produkcyjnej, a inne np. dla firmy informatycznej.

Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych firmy w celu przygotowania oferty należy się liczyć z tym, że po otrzymaniu ofert z działem kadr skontaktują się agenci ubezpieczeniowi reprezentujący towarzystwa, których oferty zostały wybrane w procesie wyszukiwania. Dalsze rozmowy dotyczyć będą precyzyjnego dopasowania oferty, po to by była ona jak najbardziej korzystna cenowo i oferowała pracownikom możliwie najbogatszy zakres świadczeń za korzystną cenę zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika.

 

 

fot. mat. sponsora