Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna – prowadziliśmy zajęcia online zanim to było modne

Szukasz szkoły wyższej, dla której nauka w trybie online to dawno znana norma? Chcesz uczyć się w miejscu, w którym edukacja odbywa się – bez względu na okoliczności zewnętrzne – w formie zdalnej? Pragniesz zdobyć dobre wykształcenie, a jednocześnie mieć możliwość zrealizowania ciekawych praktyk studenckich, na przykład na budowie? Jeśli na przynajmniej jedno z pytań odpowiadasz twierdząco to oznacza, że Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna jest stworzona specjalnie dla Ciebie.

Reklamy

Zajęcia online połączone z praktykami w świecie rzeczywistym

Pandemia koronawirusa na wielu polskich uczelniach wywołała popłoch, ponieważ skostniały uniwersytecki mechanizm miał początkowo ogromnie duże trudności z dostosowaniem się do nowej, cyfrowej rzeczywistości. Wykładowcy – często pozbawieni kompetencji technologicznych – nie potrafili poradzić sobie z aplikacjami i urządzeniami do obsługi studiów online.

Studenci wielu uczelni poczuli się zawiedzeni trudnościami związanymi z wdrażaniem systemu do nauki zdalnej, ale nie w miejscu jakim jest Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna. Dla wykładowców i studentów od początku istnienia tej placówki, a nie tylko od czasu wybuchu pandemii, edukacja zdalna z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik komunikacji była standardem.

Postawienie na studia w trybie online nie oznacza, że praktyki studenckie również mają taką formę. W przypadku studiów inżynierskich dajemy możliwość odbycia praktyk na budowie.

Bogata oferta edukacyjna

Jak sama nazwa wskazuje, Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna to uczelnia, na której można studiować nie tylko na I i II stopniu kierunki związane z językami, takie jak filologia angielska, niemiecka czy rosyjska, ale także uzyskać tytuł inżyniera na I stopniu studiów związanych z budownictwem. W tym obszarze można zapisać się na taki kierunek jak: budownictwo pasywne, konstrukcje budowlane, budownictwo dróg i mostów.

Co więcej, szeroką ofertę przygotowano dla wszystkich tych, którzy chcą udoskonalić swoją wiedzę na studiach podyplomowych. Swoje horyzonty można poszerzać tu na kierunkach biznesowych, menadżerskich, a także zdobyć uprawnienia nauczycielskie.

Jeśli już o nauczycielach mowa to ULT oferuje im wiele kursów i szkoleń przeznaczonych dla pracowników oświaty. Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna łączy pokolenia i ma także interesującą propozycję dla nieco starszej grupy wiekowej. Jest to prowadzony od wielu lat Uniwersytet Trzeciego Wieku, gdzie można się rozwijać siedząc przy ekranie komputera.

Studia przez Internet – dlaczego warto z nich skorzystać?

Nowoczesna formuła zajęć w trybie online pozwala na studiowanie tym osobom, które na przykład przez ogromną odległość od ośrodków kształcenia nie miałyby szansy na to, by uczyć się w formie tradycyjnej.

Z wiedzy przekazywanej przez wykładowców ULT możesz korzystać wszędzie, gdzie masz tylko na to ochotę. Planujesz wyjechać do pracy za granicę albo po prostu chcesz dłużej pospać? Nie ma problemu. Dzięki temu, że studia są w całości zdalne, możesz uczyć się z dowolnego miejsca na Ziemi z dostępem do Internetu. Nie tylko nie tracisz pieniędzy na dojazdy i życie w mieście akademickim

Wystarczy, że Twój wynik dojrzałości pozwoli Ci na zdobycie miejsca na wybranym kierunku, na przykład na filologii angielskiej: https://ult.edu.pl/studia/filologia-angielska/ i po kilku podstawowych formalnościach, zainstalujesz Moodle, Zoom i ClickMeeting – w 100 proc. bezpłatne programy. Gotowe! Właśnie rozpocząłeś swoją karierę na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej! Nauka zdalna to przyszłość! Wiedzieliśmy o tym już w przeszłości! Myśl przyszłościowo, wybierz Uczelnię Lingwistyczno-Techniczną.

(tekst i fot. mat. partnera)