Uczennica hrubieszowskiej Trójki – Natalia Maksymiuk, otrzymała wyróżnienie w szóstej edycji konkursu „List do Taty”, ogłoszonego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP.

Reklamy

13 września 2021 r. odbyło się w Zamościu, w siedzibie Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego uroczyste podsumowanie szóstej edycji konkursu „List do Taty”, ogłoszonego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z zespołem Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego.

Nad konkursem honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak. Celem projektu było zwrócenie uwagi na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie wzorów ojcostwa.

Reklamy

Konkurs był adresowany do uczniów z klas czwartych i piątych. Z hrubieszowskiej Szkoły Podstawowej nr 3, na udział zdecydowało się dwanaścioro uczniów, którzy napisali wzruszające, pełne pozytywnej treści listy do swoich Ojców.

Komisja po zapoznaniu się z licznie nadesłanymi pracami, postanowiła wytypować jedną osobę do finału ogólnopolskiego, a czworo – wyróżnić. Wśród uczniów, których prace okazały się wyjątkowe i niezwykle przejmujące, znalazła się NATALIA MAKSYMIUK z kl. Vc.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Senatora RP, Jerzego Chróścikowskiego, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Dzieciom biorącym udział w konkursie „List do Taty” dziękujemy za prace literackie, zaangażowanie, przykładne reprezentowanie szkoły. Jednocześnie życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

­

Nauczyciele – opiekunowie
Marta Słupna, Ewa Sitnik-Pogwizd, Dorota Bożek

(fot. SP nr 3)


Zobacz też:

Lena Barańczuk z Trójki laureatką konkursu literackiego

Lena Barańczuk z Trójki laureatką konkursu literackiego