Uczennice hrubieszowskiej Jedynki w ogólnopolskim projekcie Akademia Szkolnych Liderów Przyszłości – ZDJĘCIA

Uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie zakwalifikowały się do ogólnopolskiego projektu „Akademia Szkolnych Liderów Przyszłości”.

Reklamy

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie została zakwalifikowana do udziału w projekcie „Akademia Szkolnych Liderów Przyszłości”, przebiegającym pod patronatem Instytutu Edukacji Pozytywnej – organizatora programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”. Drużyna z SP1 przeszła proces rekrutacyjny i jest jedną z 17 drużyn szkół podstawowych z całej Polski.

W ogólnopolskim projekcie „Akademia Szkolnych Liderów Przyszłości”, Szkołę Podstawową Nr 1 reprezentować będą uczennice: Aleksandra Szymko, Wiktoria Najfeld oraz Stefania Suchecka, członkinie Szkolnego Klubu Mediatora.

Reklamy

Dziewczęta rozpoczęły już cykl szkoleń i warsztatów on-line. W czasie zajęć warsztatowych z trenerami i gośćmi specjalnymi a także spotkań z liderami społecznymi, grupa projektowa nabędzie umiejętności w zakresie obszarów: komunikacji, współpracy, kreatywności, innowacyjności i przywództwa.

Uczennice będą miały za zadanie opracować projekt społeczny, który docelowo może być zrealizowany w najbliższym otoczeniu. Organizatorzy zaplanowali Galę projektu dla najciekawszych pomysłów projektowych.

Korzyści dla uczestników, płynące z udziału w projekcie to: poznanie swoich mocnych stron, rozwinięcie umiejętności liderskich, praktyczna nauka realizacji swoich planów i pomysłów, rozwinięcie umiejętności pracy w grupie, poznanie sposobów radzenia sobie z wyzwaniami, a także nowe kontakty z grupą liderów w całej Polsce.

Ola, Wiktoria i Stefcia wzięły udział w pierwszych zajęciach w ramach Akademii, kolejne spotkania przybliżą je do wymarzonego celu, by zostać Szkolnym Liderem Przyszłości, ale przede wszystkim, by zrobić coś ważnego i potrzebnego na rzecz innych w swoim najbliższym otoczeniu. Trzymamy kciuki!

­

Opiekun grupy projektowej

– Marta Kuczyńska, pedagog szkolny,

koordynator programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”

(fot. SP nr 1)


Zobacz też:

Staszek Adamowicz w Dzień Dobry TVN – WIDEO

Staszek Adamowicz w Dzień Dobry TVN – WIDEO

LubieHrubie na YouTube