Uczniowie Dwójki w Krakowie i Wieliczce

Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie trzy dni spędzili na wycieczce do stolicy Małopolski – Krakowa.

Reklamy

 

Pod opieką pań Jolanty Jurczyńskiej i Heleny Nieradko, uczniowie klasy 6A Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie, trzy dni spędzili w stolicy Małopolski.

W Krakowie uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznania się z historią miasta, licznymi zabytkami o dużej randze artystycznej i historycznej oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Wizyta w Muzeum w podziemiach krakowskiego rynku była dla wszystkich podróżą w przeszłość, ożywioną po wiekach przez archeologów.

Podczas zwiedzania Wzgórza Wawelskiego uczniowie podziwiali renesansowy dziedziniec na Zamku Królewskim, Katedrę Wawelską – symbol wiary, dumy i świetności dawnych czasów. Na wieży Zygmuntowskiej wszyscy mogli zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta i przepiękną panoramę miasta a w wawelskich kryptach, groby władców i polskich artystów, w tym: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida. Grupa miała także okazję spotkać legendarnego smoka Wawelskiego.

Spacerując po Rynku Głównym wszyscy podziwiali Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, a także Kościół Mariacki. Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się także odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta.

Wieliczka okazała się miejscem pełnym tajemnic. Uczniowie poznali najstarsze metody wydobywania soli. Spacerując podziemnymi korytarzami podziwiali komory, kaplice, podziemne jezioro oraz rekonstrukcję starych urządzeń służących do wydobywania soli. Na uczestnikach wycieczki największe wrażenie wywarła Kaplica Św. Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i rzeźbami wykonanymi przez górników.

Wielką przyjemnością dla wszystkich były seanse w kinie 7D i okulusie.

Pobyt w Krakowie i Wieliczce to żywa lekcja historii dla uczniów, a także możliwość poznania walorów turystycznych tych miejsc.

Zdjęcia >>

Tekst i foto: Jolanta Jurczyńska