Uczniowie Dwójki z wizytą w hrubieszowskiej Filii Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu

9.10.2013r. uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie odwiedzili hrubieszowską Filię Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

Reklamy

09.10.2013r. uczniowie klas Ia i IIb ZSM nr 2 w Hrubieszowie odwiedzili hrubieszowską Filię Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu. Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zapoznanie z pracą biblioteki.

Przemiłe panie bibliotekarki oprowadziły nas po pomieszczeniach bibliotecznych. Opowiedziały na czym polega praca bibliotekarza, w jaki sposób korzysta się z księgozbiorów, pokazały bogato wyposażoną czytelnię multimedialną.

Następnie uczniowie podziwiali wystawę tkactwa artystycznego Magdaleny, Elżbiety i Emilii Sielickich. Na zakończenie wycieczki dzieci zostawiły w bibliotece książki, które przynosiły do szkoły od miesiąca. Tym samym dołączyły do akcji „Zaczytani” – ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytelnictwo. Książki te otrzymają dzieci i młodzież ze szpitali, rodzinnych domów dziecka, świetlic środowiskowych, hospicjów.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej wspaniałej akcji i zachęcamy do tego innych.

 

Joanna Tomasiak
Katarzyna Beń