Uczniowie Gimnazjum nr 3 na pokazach fizycznych UMCS

12 września 2012r. uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II uczestniczyli w pokazach fizycznych organizowanych przez UMCS w Lublinie.

Reklamy

Ideą Pokazów z Fizyki była popularyzacja tego przedmiotu i pomoc w nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów.

Pokazy odbyły się w dwóch aulach uczelni. Dotyczyły czterech dziedzin fizyki: „Elektromagnetyzmu”, „Optyki codziennej”, „Fizyki cieczy” i „Fizyki ludzkiego ciała”. Niektóre pokazane doświadczenia był trudne i wręcz niemożliwe do wykonania u nas w szkole. Jednak były i takie eksperymenty, które przy pomocy prostych i nieskomplikowanych rzeczy można powtórzyć w szkole, a także nawet w domu. Nasi uczniowie chętnie byli wykorzystywani przez prowadzących do pomocy przy wykonywaniu doświadczeń. Pokazy odbyły się w atmosferze zabawy. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom i chłonęli przekazywana wiedzę.

Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować jak można wykorzystać fizykę na co dzień i gdzie ona jest używana. Nasi uczniowie byli bardzo zainteresowani pokazami. Za rok na pewno chętnie wrócimy na wydział Fizyki UMCS aby znów wciągnąć się w magię eksperymentów.

Opiekę sprawowali: Małgorzata Jasina, Lilla Mystowska, Aneta Derlak, oraz Anita Baranowska.

 

Foto: Gimnazjum nr 3