Uczniowie hrubieszowskiego technikum docenieni

Uczniowie Technikum przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie zostali wyróżnieni – „za zrealizowanie potrzeby sięgnięcia po pióro – tak niezwykłej dla stereotypowego wizerunku technika” – podczas konkursu REPORTAŻ 2012, którego finał odbył się 20 kwietnia w II LO w Zamościu.

Reklamy

Dyrektor zamojskiej szkoły – p. Beata Chmura doceniła zaangażowanie naszej szkoły podkreślając, że już tytuły części tekstów zgłoszonych do konkursu budzą ciekawość i zachęcają do czytania.

Głos zabrał m.in.: p. Tomasz Kot – dziennikarz Katolickiego Radia Zamość. Jako doświadczony redaktor udzielił uczestnikom konkursu kilku cennych rad. Napisanie dobrego artykułu nie jest łatwą sprawą, materiały zbiera się przez długi czas, niekiedy nawet kilka tygodni. Oczywiście nie należy opierać się na jednym źródle informacji, gdyż może się ono okazać niewiarygodne.

O tym, czy czytelnik sięgnie do dalszej części decyduje też lid i styl tekstu. Ważna jest również strona graficzna tekstu.

Dziennikarz opowiedział w skrócie o swojej przygodzie z radiem, która trwa do dziś. Zawód ten otwiera przed nami „wiele drzwi” i wykonując go nie można się nudzić.

Cennych rad uczestnikom konkursu w kategorii fotoreportaż udzielił p. Andrzej Pogudz. Każdej z prac poświęcił czas, poddając je konstruktywnej krytyce.

Hrubieszowską szkołę reprezentowali: opiekun prac literackich zgłoszonych do konkursu – p. Daniel Buchowiecki oraz ich autorzy – Marcin Baran i Łukasz Magier.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłą uroczystość ubarwioną występami wokalnymi, a przede wszystkim motywujące do dalszej pracy wyróżnienie.

 

Łukasz Magier / Marcin Baran