Uczniowie hrubieszowskiej Jedynki na wycieczce śladami Bolesława Prusa [ZDJĘCIA]

23 września wybraliśmy się na wycieczkę „Śladami Bolesława Prusa”. Najpierw odwiedziliśmy Nałęczów. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Stefana Żeromskiego – dobrego znajomego Prusa.

Reklamy

Muzeum mieści się w dawnej pracowni pisarza, zbudowanej w 1905 roku za honorarium z powieści „Popioły”. Kolejnym punktem programu była wizyta w Pijalni Czekolady Wedla, gdzie wypiliśmy przepyszną czekoladę oraz uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia pierniczków. Po słodkiej przygodzie oraz po zakupie pamiątek, poszliśmy przez park do Muzeum Bolesława Prusa. W muzeum posłuchaliśmy ciekawych informacji o życiu i twórczości naszego Patrona oraz mogliśmy oglądać ciekawe eksponaty, między innymi maszynę do pisania nalężącą do Prusa, czy japońskie wydanie „Lalki”. 

Z Nałęczowa pojechaliśmy do Lublina, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Lubelskie na Zamku. W Lublinie zjedliśmy też przepyszny obiad w „Pyzatej chacie”. Po posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną do Hrubieszowa. Cały czas towarzyszyła nam piękna i słoneczna pogoda, a wiemy, że w tym czasie w Hrubieszowie padał deszcz. Chyba byliśmy grzeczni, skoro pogodowa aura była nam przychylna.

Reklamy

­

Dzień był więc udany i przyczynił się do pogłębienia naszej wiedzy o Bolesławie Prusie. Ma to dla nas szczególne znaczenie, bo jesteśmy w trakcie przygotowań do uroczystości związanych z naszym Patronem, które będą miały miejsce już 30 września. 

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy 5b, 6a, 6b, 7a, 8b i 8c. Opiekę sprawowały panie: Monika Anigacz, Anna Czernysz, Marta Lackowska. Wycieczka została zorganizowana za pośrednictwem biura podróży Laguna Tour, za co serdecznie dziękujemy.

­

SP nr 1 w Hrubieszowie

ZDJĘCIA:

­

info i fot. SP nr 1


Zobacz też:

Mural na ścianie hrubieszowskiej Jedynki [ZDJĘCIA]

Mural na ścianie hrubieszowskiej Jedynki [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →