Uczniowie i nauczyciele z hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1 realizowali staż zawodowy w Grecji! [ZDJĘCIA]

Program Erasmus+ powstał z myślą o młodzieży z miasteczek i wsi oddalonych od dużych ośrodków kultury, nauki i przemysłu, tym samym dając szansę na rozwój, zdobycie doświadczenia i poznanie Europy. Spotkanie z odmienną kulturą, współpraca z innymi to doskonała lekcja radosnej integracji w pięknej i gościnnej Grecji, która przynosi także nową, jakże potrzebną, energię i entuzjastyczne podejście do kształcenia i rozwoju zawodowego.

Reklamy

Właśnie tu, grupa 24 uczniów z Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia oraz 5 nauczycieli branżowych Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie (ul. Zamojska 18A) brała udział praktykach zawodowych i cyklu szkoleń dla kadr w ramach akredytowanego projektu Programu Erasmus+. 

Uczestnicy wyjazdu, pracując w międzynarodowym środowisku, przygotowywali posiłki i poznawali lokalne smaki, wymieniali doświadczenia zawodowe, doskonalili swoje kompetencje zawodowe w pracy z nowym sprzętem oraz zapoznawali się z nowymi technikami przechowywania żywności i jej przetwarzania. 

Reklamy

Zarówno młodzież, jak i nauczyciele w trakcie szkoleń posługiwali się językiem angielskim ogólnym i branżowym z elementami języka greckiego, tym samym podwyższając swoje kompetencje językowe i interpersonalne. Oprócz wielu zajęć, które doskonaliły umiejętności związane z gastronomią, uczniowie i nauczyciele znajdowali też czas na odpoczynek i rekreację. Uczestniczyli w wycieczkach i zgłębiali wiedzę na temat kultury Grecji. Odwiedzili między innymi: Stary Panteleimon, Leptokarię, Litochoro oraz Wąwóz Enipeas, majestatyczne Meteory wraz z klasztorami „zawieszonymi w chmurach”, a statkiem popłynęli na wyspę Skiatos. 

Wyjazd grupy możliwy był dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000064243 realizowany był przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia. 

­

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Hrubieszowie i Dyrekcji Szkoły za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym, dwutygodniowym stażu połączonym z wypoczynkiem w pięknej Helladzie, który na długo pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu.Artykuł płatny – tekst i fot. mat. partnera – ZS nr 1 w Hrubieszowie


Zobacz też:

Uwaga na SMSy od oszustów podszywających się pod ZUS

Uwaga na SMSy od oszustów podszywających się pod ZUS


Zerknij na Instagram →