Uczniowie Jedynki na wycieczce w Bieszczadach

W dniach 20 – 22 maja uczniowie hrubieszowskiej Jedynki wybrali się na wycieczkę w Bieszczady.

Reklamy

 

W dniach 20 – 22 maja uczniowie z klas 5a, 6b i 6c SP nr 1 w Hrubieszowie wybrali się na wycieczkę w Bieszczady.

Pierwszego dnia zwiedzali Ogród Biblijny i zaporę wodną w Myczkowcach. Tego dnia odbyła się też wędrówka na wzgórze Koziniec, gdzie znajduje się górski rezerwat. Pogoda dopisała, więc można było odpocząć wśród drzew i zieleni. Po górskiej przygodzie uczniowie udali się na obiadokolację i nocleg do ośrodka wypoczynkowego „Uroczysko” w Zwierzyniu.

Drugi dzień wycieczki powitał deszczem, więc trzeba było zmienić plany i zrezygnować z gry terenowej, ale nie martwiło to nikogo, bo pan przewodnik już miał inny pomysł na ten dzień. Dzieci zaczęły dzień jednak od zaplanowanej wizyty na basenach “Aquarius” w miejscowości Lesko. Było super! Szczególną popularnością cieszyła się oczywiście zjeżdżalnia.

Po 2 godzinach zabawy w wodzie, przewodnik zabrał uczniów do miejsca, które nie było w planie wycieczki, ale godnie zstąpiło grę terenową. Nastąpiło bowiem zwiedzanie wnętrza Zapory Solińskiej. Najpierw był krótki filmik, który wyjaśnia mechanikę zapory i procesy, które w niej zachodzą. Następnie uczniowie odwiedzili wnętrze budowli. Największe wrażenie zrobił pobyt w najniższej galerii serwisowej, która znajduje się 6 metrów pod dnem jeziora. To było naprawdę coś!

Kolejny dzień rozpoczął się rejsem statkiem po Jeziorze Solińskim. Później był spacer po koronie zapory oraz czas na zakup pamiątek. Po obiedzie uczestnicy wycieczki pojechali do Krasiczyna, gdzie zwiedzali dziedziniec zamku i piękny kompleks parkowy.

Powrót do Hrubieszowa nastąpił po godzinie 20. Wszyscy byli zmęczeni, ale jak zawsze zadowoleni i pełni dobrych wrażeń.

 

(info i fot. SP nr 1)