Uczniowie Kościuszki w Toruniu, Trójmieście i Malborku

W dniach 23-26 września 2014 roku klasy 2A i 3A wybrały się na wspólną wycieczkę do Torunia, Gdańska, Gdyni i Malborka. Wraz z nami ruszyli w podróż: p. Agnieszka Sadowska – Marciniuk i p. Kamil Rząd, by towarzyszyć nam w tej dalekiej wyprawie.

Reklamy

 

W planach mieliśmy wiele atrakcji, i choć pogoda nam nie dopisała i w morzu nie udało nam się popływać, to zrekompensowaliśmy to sobie podwójną wizytą na basenie.

Poza tym przespacerowaliśmy się po Starym Mieście w Toruniu, odwiedziliśmy foki w Fokarium na Helu, wspięliśmy się na sam szczyt latarni morskiej Rozewie i cofnęliśmy się w czasie, by pobyć przez chwilę wśród Krzyżaków w zamku w Malborku. Gdy już zaś opadliśmy z sił, to zregenerowaliśmy je w hotelach w Jastrzębiej Górze i Toruniu.

Oczywiście nie wyjechaliśmy, by się lenić, toteż nasze umysły również miały szansę rozwinąć się w trakcie wizyty w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach lub w nowoczesnym Centrum Naukowym „Experyment” w Gdyni.

Koniec końców wszyscy bawili się świetnie [szczególnie ostatniej nocy] i z wycieczki wróciliśmy z pełnym bagażem wiedzy i wspomnień.

M.P.