Uczniowie PZPSW przyłączyli się do akcji Sprzątanie Świata 2019

Tak, jak w latach ubiegłych, również w tym roku uczniowie Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych przyłączyli się do akcji Sprzątanie Świata.

Reklamy

 

Dnia 19.09.2019 r. wychowankowie internatu Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych, wraz z wychowawcami, brali udział w corocznej ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata pt. „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.

Po krótkiej pogadance wprowadzającej w tematykę tegorocznej akcji i utrwalającej wiadomości dotyczące segregacji śmieci, wszyscy zabrali się do pracy. Z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzach porządkowali teren wokół placówki i sąsiednich ulic, zwracając szczególną uwagę na wrzucanie śmieci do odpowiedniego worka.

W nagrodę uczestnicy wydarzenia otrzymali naklejki z logo akcji, które będą przypominały im o konieczności „SPRZĄTANIA ŚWIATA”.

Razem możemy więcej dlatego bez zastanowienia spotykamy się za rok!

 

***

 

W dniu 23.09.2019 r. najmłodsi uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hrubieszowie wyruszyli na poszukiwanie jesieni i przyłączyli się do Akcji Sprzątania Świata.

Teren wokół szkoły lśnił czystością, a dzieci powtórzyły zasady dotyczące segregacji śmieci. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Organizatorzy Akcji zachęcają nas do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu, jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. I tak, działając na rzecz środowiska, pożegnaliśmy słoneczne lato i powitaliśmy złoto – brązową jesień.

 

(tekst i fot. PZPSW)