Uczniowie SP nr 3 dokarmiają zwierzęta

HrubieszówHrubieszowszczyzna

Reklamy

Uczniowie hrubieszowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w zbiórce żołędzi. Aby przekonać dzieci, jak wygląda zimowa gospodarka łowiecka, 21 stycznia 26 – osobowa grupa uczniów klas młodszych i starszych wyjechała w teren, w celu dokarmiania zwierząt.

***

Uczniowie hrubieszowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w zbiórce żołędzi. Głównym organizatorem był zarząd i członkowie Koła Łowieckiego „Bażant” z Hrubieszowa, natomiast uczestnikami byli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Aby przekonać dzieci, jak wygląda zimowa gospodarka łowiecka, 21 stycznia 26 – osobowa grupa uczniów klas młodszych i starszych wyjechała w teren, w celu dokarmiania zwierząt. Opiekę nad uczniami sprawowali członkowie koła łowieckiego, pani dyrektor – Danuta Krawczuk i opiekunki Samorządu Uczniowskiego młodszej i starszej grupy wiekowej – p. Iwona Rubacha i p. Justyna Marcych.

Każdy z nas z zapałem wsypywał pokarm do paśników, rozmieszczonych na terenie Terebinia, Terebińca i Malic. Przy okazji udało się zaobserwować kuropatwy, bażanty i sarny przemierzające zaśnieżone pola. Pan Marek Watras nauczył nas rozpoznawać tropy lisa, zająca i ślady innych dzikich zwierząt.

27 stycznia świetlica szkolna tętniła opowiadaniami o ochronie przyrody. Był to dzień spotkania uczniów klas I-III i IV-VI z prezesem koła łowieckiego p. Markiem Watrasem.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się z pierwszej ręki wszystkiego na temat dokarmiania zwierzyny, popularyzacji regionalnego łowiectwa i ochrony środowiska przyrodniczego. Pan Marek Watras zachęcił do złożenia obietnicy stania na straży przyrody.

Tak już po części stało się. Nasze uczennice z klasy II D: Justyna Szlonzak, Aleksandra Jóźwiak i Paulina Kawka zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu na napisanie bajki ekologicznej. Ich prace zostaną wykorzystane do nagrania płyty CD z opowiadaniami, które mają pomóc najmłodszym dzieciom zrozumieć potrzebę ochrony środowiska.

W dalszej części spotkania zostały wręczone dyplomy i nagrody – zwycięzcom interakcyjnej gry „Sprzątanie lasu” – Oskarowi Kuczewskiemu i Miłoszowi oraz uczniom, którzy nazbierali największą ilość żołędzi.

Bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Bachusz, uczennica klasy V b, która zebrała blisko 150 kg leśnego przysmaku. Na duże uznanie zasługuje też Izabela Janicka uczennica klasy V b oraz rodzeństwo Karolina i Mateusz Suś.

Uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie 1250 kg żołędzi.

Cieszymy się, że zwierzęta naszych lasów przez wiele mroźnych tygodni będą miały stały dostęp do ulubionego smakołyku.

Uwieńczeniem całej akcji, która pozyskała tytuł „Przyjaciela zwierząt” była wystawa kart telefonicznych i znaczków pod hasłem „Piękno przyrody Polski” wykonana przez p. Pawła Nowaka.

Na zakończenie chcemy serdecznie podziękować wychowawcom klas, którzy pomagają wychowankom w przygotowaniach do udziału w organizowanych przez nas imprezach, uroczystościach, zabawach i konkursach, a w trakcie ich trwania trzymają za nich kciuki.

***

Info i foto:
SU młodszej i starszej grupy wiekowej SP nr 3 w Hrubieszowie

_________________________________________________

Zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010