Uczniowie Staszica dziękują nauczycielom

Uczniowie klasy 3b ze Staszica w podziękowaniu nauczycielom za trud pracy…

Reklamy

 

Nauczycielom.

Drodzy nauczyciele, dziś oficjalnie opuszczamy mury naszej szkoły, która była dla nas drugim domem przez kilka lat. W trakcie nauki doświadczyliśmy wielu sytuacji dzięki, którym dziś lepiej zrozumiemy, że zawód nauczyciela to coś więcej niż praca. To przede wszystkim wiara w ucznia i jego potencjał, to pokora, pasja, zaangażowanie i codzienne odkrywanie nowych pokładów cierpliwości.

Przysłowie chińskie mówi, że „nauczyciel otwiera drzwi, a dorosły uczeń musi wejść sam.” Za szeroko otwarte drzwi dziękujemy szczególnie Pani Annie Modzelewskiej, która umiała przekazać nam niezbędną wiedzę, a o sprawach ważnych mówiła otwarcie i szczerze. Na swoich lekcjach wychodziła poza utarte schematy dlatego tę umiejętność zabierzemy ze sobą by widzieć więcej i patrzeć szerzej na otaczającą nas rzeczywistość. Pani Annie Pękowskiej dziękujemy za naukę rzetelnego wywiązywania się ze swoich obowiązków i konsekwencji w dążeniu do celu. Za kilka lat z uśmiechem na ustach wspomnimy „odpowiedź z karteczek”. Było ciężko, ale było warto. W dalszą podróż zwaną dorosłym życiem zabieramy ze sobą ogromne pokłady kreatywności i pozytywnego myślenia, za które dziękujemy Pani Joannie Szabat. Otworzyła Pani przed nami drzwi prowadzące do świata bohaterów literackich. Wówczas wydawało nam się, że ich problemy nas nie dotyczą. Dziś wiemy, że niektóre kwestie są ponadczasowe.

Największe podziękowania należą się jednak Pani Marcie Krupie, która przez trzy lata była nie tylko naszą wychowawczynią, ale stała się dla nas szkolną mamą. To dzięki Pani zrozumieliśmy, że nasza szkoła to miejsce w którym możemy liczyć na dobrą edukację i bezinteresowną pomoc. Dziękujemy za solidny fundament, który będzie nas mocno trzymał, gdy porywisty wiatr życia zechce uszkodzić nasze skrzydła.

Drodzy nauczyciele, stajemy dziś przed Wami jako abiturienci I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie na progu dorosłego życia. Przed nami najważniejszy egzamin – matura. Jesteśmy wdzięczni, że spotkaliśmy na naszej drodze tak wielu życzliwych ludzi pełnych wiary w nasze możliwości.

Dziękujemy!

 

Klasa IIIb LO

Anita Antosiewicz

Aleksandra Błaszczak

Konrad Burdzy

Jakub Drączkowski

Jakub Farfos

Joanna Gidzińska

Wiktoria Grela

Jakub Hojda

Julia Jałowicka

Izabela Jarosz

Kacper Kaspruk

Paulina Kawka

Michał Kościuk

Magdalena Koźmińska

Wiktoria Kraszkiewicz

Elżbieta Kudyk

Katarzyna Lasko

Natalia Lewicka

Paulina Majkut

Marek Martyniuk

Anna Najczuk

Milena Pakos

Tomasz Rutkowski

Ewelina Rząsa

Łucja Skorupa

Paweł Sala

Aleksandra Słotwińska

Matylda Ślażyńska

Magdalena Świątek

Justyna Tarłowska

Karolina Wasyluk

Maciej Wesołowski

 

fot. Staszic

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Takiego zakończenia roku klas maturalnych w hrubieszowskim Staszicu jeszcze nie było…