Uczniowie Staszica na Europejskim Dniu Języków w Zamościu

We wrześniu, w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Na obchody tego dnia do Zamościa została zaproszona młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych całego województwa lubelskiego.

Reklamy

Organizatorami przedsięwzięcia byli: WSZiA, Galeria Twierdza, Stowarzyszenie „Projekt Europa” oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. W odpowiedzi na zaproszenie organizatorów w dniu 27.09.2013 r. uczniowie klasy 1C pod opieką wychowawczyni – Moniki Młynarczuk i nauczycielek języka angielskiego – Agnieszki Perkman i Magdaleny Kamińskiej, udali się do Zamościa. 

Głównym celem przedsięwzięcia było wspólne odkrywanie tajemnic pochodzenia języków, którymi władają obywatele Europy, oraz poznanie innych krajów, ich historii i kultury. W trakcie wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji, w tym prezentacje ciekawostek językowych połączone z muzycznymi i kulinarnymi niespodziankami. Kulminacyjnym punktem programu był quiz prowadzony przez Conrado Moreno, do uczestnictwa, w którym zgłosiło się dwadzieścia zespołów. Naszą grupę reprezentowali: Magdalena Kazan, Natalia Szczypek, Ernet Esing i Eryk Otrocki. Niestety do wygranej zabrakło dwóch punktów.

Bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę  czekamy na kolejną wycieczkę edukacyjną.

 

 

Info i fot. Uczniowie klasy IC ZS nr 2