Uczniowie Staszica w konkursach i na wykładach

HrubieszówLublin – Zamość – Hrubieszów

Reklamy

IV Ogólnopolski Konkurs Historyczy
W dniu 3 marca br. w Lublinie odbył się etap wojewódzki IV ogólnopolskiego konkursu historycznego organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej „Na drodze ku wolności – społeczeństwo polskie w latach 80. XX w. Doświadczenia świadka historii”.

Paulina Skorupska z klasy I a (uczennica p. Elżbiety Dąbrowskiej) została laureatką i tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie w dniu 31 marca 2009 r. Iwona Olejniczak z klasy IId (uczennica p. Agnieszki Jamroż) otrzymała za swoją pracę konkursową wyróżnienie. Gratulujemy!

***

X Międzyszkolny Konkurs Kulturoznawczy

26 lutego w Zamościu uczniowie ZS Nr 2 („Staszic”) wzięli udział w finałowym etapie X Międzyszkolnego Konkursu Kulturoznawczego. Ogłoszenie wyników: 9 marca 2009 r.

Finaliści: Kamil Chachuła i Paulina Koźmińska z kl. Id, Katarzyna Klajda i Maria Prus z kl. Ie liceum (opiekun Anna Jaśków) oraz Izabela Poleszak z kl. III c gimnazjum (opiekun Katarzyna Krotkiewicz).

***

Wykład dla maturzystów

W dniu 18 lutego 2009 r. odbył się kolejny wykład dla maturzystów – historyków ZS nr 2 w Hrubieszowie. W swoim wystąpieniu pt.: „Kształtowanie się systemu władzy komunistycznej w Polsce w latach 1944 – 1952” p. Agnieszka Jaczyńska z IPN w sposób interesujący przybliżyła uczniom meandry życia politycznego u zarania Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

info
ZS nr 2 w Hrubieszowie

Hrubieszow LubieHrubie 2009