Uczniowie Staszica w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Hrubieszów – Warszawa

Reklamy

Już od wielu lat tradycją jest, że 1 czerwca w ławach poselskich zasiada młodzież z całego naszego kraju, wcielając się w rolę posłów i debatując na temat projektu ustawy. W tym roku motywem przewodnim XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest wolontariat.

Potencjalny kandydat na posłankę lub posła musiał wykonać szereg zadań rekrutacyjnych, których głównym celem było zaprezentowanie w wybranej przez siebie formie różnych działań związanych z wolontariatem. Uczniowie pracowali w grupach dwuosobowych. Swoje zgłoszenia nadesłało 570 grup, ale tylko 230 z nich uzyskało tytuły posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Reklamy

W wyniku przeprowadzonego konkursu, będącego podstawą rekrutacji, mandaty poselskie otrzymało 6 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie! Tomasz Jonak, Kacper Jarochiewicz, Angelika Szambara, Kinga Panasiewicz, Grzegorz Góra i Przemysław Mazurek zostali zakwalifikowani jako jedyni z powiatu hrubieszowskiego.

W czasie obrad będą mieli za zadanie aktywnie wspierać ideę wolontariatu, na temat którego będą debatować w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej.

Wszystkie 3 grupy pracowały pod kierunkiem Pani Edyty Wolańczuk.

Naszym posłankom i posłom życzymy powodzenia na sejmowej mównicy!

***

Info:
ZS nr 2 w Hrubieszowie