Uczniowie „Staszica” w URM i Sejmie RP

HrubieszówWarszawa

Reklamy

3 kwietnia 2009 r. grupa 30 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie uczestniczyła w niecodziennej wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem niezwykle napiętego programu była wizyta w gmachu Urzędu Rady Ministrów, gdzie zapoznaliśmy się z organizacją i funkcjonowaniem rządu, obejrzeliśmy „na żywo” sale posiedzeń (m.in. Kolumnową i Świetlikową) oraz gabinety znane z telewizji, zaś w auli im. Andrzeja Frycza – Modrzewskiego mogliśmy zasiąść w fotelach poszczególnych ministrów, a nawet samego pana Premiera – Donalda Tuska!

Po emocjach związanych z koniecznością opuszczenia budynku tylnym wyjściem (z powodu manifestacji, jaka w międzyczasie została zorganizowana przed URM) dotarliśmy do Sejmu. Tam mieliśmy okazję przysłuchiwać się obradom, burzliwym wystąpieniom niektórych posłów, oraz przyjrzeć się głosowaniu nad ustawą.

W Sejmie byliśmy gośćmi posła PiS – pana Wojciecha Żukowskiego, który, po krótkiej prezentacji historii polskiego Parlamentu, mówił o specyfice pracy posłów i senatorów. Niezwykle sympatyczne okazało się krótkie spotkanie z Marszałkiem Sejmu, p. Bronisławem Komorowskim, który pozował z nami do wspólnego zdjęcia.

Po obiedzie w restauracji sejmowej zrealizowaliśmy ostatni punkt programu – zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Opuszczaliśmy to niezwykłe miejsce pod ogromnym wrażeniem wiedzy i porywającego sposobu jej przekazywania przez naszych przewodników.

Wycieczka została zorganizowana z inicjatywy Szkolnego Klubu Europejskiego pod opieką p. Edyta Wolańczyk, której towarzyszyły panie: Anna Jaśków i Agnieszka Jamroż.

A.J

zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009