3 grudnia 2023

Uczniowie Staszica wystąpili w koncercie charytatywnym

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. S. Staszica w Hrubieszowie wystąpili w koncercie charytatywnym na rzecz profilaktyki nowotworowej.

Reklamy

Choroby nowotworowe nie są problemem odległym, dalekim, obok którego możemy przejść bez zastanowienia i refleksji. SĄ TU, obok nas, dręczą naszych kolegów i przyjaciół, bliskich.

Odbierają radość życia, przenoszą z boisk szkolnych do szpitali, zmuszają do trudnej walki ponad siły młodego człowieka.

Reklamy


Młodzież Zespołu Szkół nr 2 dostrzega takie sytuacje i nie pozostaje obojętna. Działa. Uczniowie klas maturalnych, mimo dużej ilości zajęć znaleźli wolę i chęć by zorganizować, przy życzliwej pomocy dyrekcji i pracowników HDK, koncert charytatywny na rzecz  profilaktyki nowotworowej.

Koncert zadowolił gusta muzyczne wszystkich słuchaczy:

Bartek Jurkiewicz prezentował muzykę klasyczną, wykonując na fortepianie, między innymi utwory Fryderyka Chopina, Rachmaninowa i Szumana,

Ewelina Grossman, Marta Flisiak, Maciek Michalczuk, Łukasz Jańczuk, Grześ Czarnecki, Przemek Mazurek i Michał Giergiel, Mateusz Kulczyński  porwali publiczność do zabawy przy dobrym bluesie i poezji śpiewanej, wykonując utwory zespołów: SDM i Dżem i IRA.

Koncert prowadziła Kinga Panasiewicz, która, jak zwykle z poczuciem humoru, bawiła publiczność prezentując anegdotki o artystach z wielkich scen, a także o tych przyszłych czyniących pierwsze kroki na scenie.

Po takiej uczcie muzycznej pozostały nam miłe artystyczne przeżycia oraz cegiełki

– dowody dobrych serc i  dobrych uczynków.

 

Zdjęcia:

http://staszic.pl/?p=6684#more-6684

 

 

Opracowanie: Marta Krupa

źródło i fot. ZS nr 2