Uczniowie Trójki nagrodzeni i wyróżnieni

8 kwietnia 2014 roku, w Zamościu, odbyły się eliminacje II edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej Żołnierskiej „CHŁOPCY MALOWANI” organizowanej przez Centrum Szkół Mundurowych i Klub Batalionowy w Zamościu.

Reklamy

Zespół Szkół Miejskich nr 3 reprezentowali soliści: Karolina Marchlewska, Agata Buta i Julia Dąbrowska oraz zespół wokalny. Solistki oraz zespół zakwalifikowali się do II etapu, który miał miejsce 13 maja 2014 r.

Podczas finału I miejsce wywalczył zespół wokalny w składzie: Krystian Hojda, Agata Buta, Karolina Marchlewska, Katarzyna Szlonzak, Justyna Szlonzak, Wiktoria Ciesielczuk, Maria Łyko, Małgorzata Pitus, Michalina Świstowska, Julia Dąbrowska i Weronika Grzyb. III miejsce zdobyła Agata Buta, a wyróżnienie przyznano Karolinie Marchlewskiej.

W jury przeglądu zasiadł m.in. Witold Paszt z zespołu VOX.

 

Kocie sprawy

Monika Góźdź, uczennica klasy III b, zdobyła nagrodę w V Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „KOCIE SPRAWY”. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

Opiekun p. Aneta Franke

 

Sukces w dyktandzie papieskim

8 maja 2014 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Uhruskiej odbył się piąty Diecezjalny Konkurs Ortograficzny „Dyktando Papieskie”. Motto konkursu stanowiły słowa Jana Pawła II: „Język tworzy wspólnotę, sprawia, że czujemy się związani z narodem, ludem lub plemieniem. Poprzez język uczestniczymy w tej wspólnocie”. Nasi uczniowie Katarzyna Szlonzak, Marcin Gasior i Jacek Kozak świetnie sobie poradzili i osiągnęli bardzo dobre miejsca w kategorii gimnazjum: Jacek Kozak otrzymał I miejsce a Marcina Gąsiora wyróżniono.

Dyktando przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych – szkoła podstawowa i gimnazjalna. Przystąpiło do niego 31 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Teksty zostały przygotowane przez pracowników Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie: dr Martę Nowosad Bakalarczyk (dla szkoły podstawowej) i mgr Sebastiana Wasiutę dla gimnazjalistów. W tekstach dyktanda znalazło się wiele pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych.

Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe a każda szkoła na pamiątkę kanonizacji Papieża Polaka otrzymała symboliczne drzewko dębu z byłego Niemieckiego Obozu Zagłady w Sobiborze.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie i wspólne spędzenie dnia w miłej i serdecznej atmosferze. Mieliśmy okazję obejrzeć pantomimę przygotowaną przez młodzież gimnazjalną o naszym Patronie Janie Pawle II. W trakcie pracy komisji wraz z innymi uczestnikami konkursu zwiedziliśmy Placówkę Straży Granicznej w Woli Uhruskiej i miejscowy Kościół p/w Ducha Świętego.

Uczniom, którzy ciągle doskonalą umiejętności poprawnej pisowni ortograficznej i interpunkcyjnej, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Gratulujemy talentów i życzymy dalszych sukcesów!

 

Info i fot. ZSM nr 3