Uczniowie Trójki uczestniczyli w pokazach fizycznych na UMCS

Wyjazdy na pokazy fizyczne stały się tradycją Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie. W tym roku również uczniowie skorzystali z oferty UMCS i w piątek 16 września 2016 r. wybrali się 40-osobową grupą do Lublina.

Reklamy


Ideą pokazów z fizyki jest popularyzacja tego przedmiotu i pomoc w nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów.

Pokazy uświadomiły rolę doświadczeń w fizyce i udowodniły uczniom, że ta trudna dziedzina nauki, to nie tylko wzory i skomplikowane zadania, ale także bardzo ciekawe eksperymenty. Pokazy odbyły się w dwóch aulach uczelni. W tym roku w programie znalazły się: „Elektromagnetyzm”, „Ciecze”, „Fizyka ludzkiego ciała”, „Rezonanse”.

Reklamy

Nasi uczniowie brali czynny udział w przeprowadzanych doświadczeniach, co możemy obserwować na zamieszczonych zdjęciach. Pokazy przebiegały w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru. Młodzież z wielkim zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom i chłonęła przekazywaną wiedzę. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować, jak i gdzie można wykorzystać fizykę w codziennym życiu.

Za rok na pewno chętnie wrócimy na wydział Fizyki UMCS, aby znów pasjonaci fizyki wprowadzili nas w magię eksperymentów.

Organizatorem wyjazdu była Małgorzata Jasina- nauczyciel fizyki. Opiekę sprawowali: Aneta Derlak, Elżbieta Szkalej, Agnieszka Kwiatkowska.

 

Zdjęcia:

http://www.zsm3-hrubieszow.pl/index.php/gim3/11-aktualnosci-gim/1146-pokazy-fizyczne-na-umcs 



źródło i fot. ZSM nr 3