Uczniowie ZSM nr 2 na wycieczce w Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie

15 maja 2013 r. uczniowie klasy IIIc i Ib pod opieką wychowawczyń – Joanny Tomasiak i Katarzyny Beń, zwiedzili Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.

Reklamy

Cel wycieczki – przybliżenie uczniom lokalnego i narodowego dziedzictwa, wędrówka w przeszłość naszego miasta i regionu.

Naszymi przewodniczkami podczas tej wędrówki były panie Dorota Grzymała i Beata Bitner, które „zaczarowały” nas barwną opowieścią o minionych czasach oraz zachwyciły wiedzą i profesjonalizmem.

Z zaciekawieniem i uwagą przyglądaliśmy się naczyniom glinianym, narzędziom krzemiennym i ozdobom, znajdującym się w zbiorach wystawy archeologicznej. W zbiorach historycznych zainteresowały nas przedmioty obrazujące życie codzienne mieszkańców regionu hrubieszowskiego, a także numizmaty i militaria.

Na wystawie etnograficznej oglądaliśmy przedmioty codziennego użytku, stroje ludowe, sztukę i plastykę ludową. Podziwialiśmy też kolekcje obrazów.

Panie przewodniczki wyczerpująco odpowiadały na nasze pytania.

Na zakończenie wizyty otrzymaliśmy upominki i wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej Muzeum. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii! 

 

Joanna Tomasiak
Katarzyna Beń