Uczniowie ZSM nr 2 na wycieczce w Zamościu

29 października 2014r. uczniowie klas IIIa i IIIb ZSM nr 2 w Hrubieszowie wzięli udział w wycieczce szkolnej do Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu.

Reklamy

 

Wycieczka odbyła się dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie realizowanym przez przedszkola i szkoły miejskie Hrubieszowa, w ramach Edukacji Ekologicznej „Hrubieszów – Eko miasto”. Projekt dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zamościu.

Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie Marta Piątkowska – Mazurek i Katarzyna Beń oraz rodzice uczniów – panie Katarzyna Skrok i Ewelina Wawrzynowicz. Mieliśmy możliwość podziwiania wielu gatunków zwierząt – pięknych i niezwykle intrygujących. Szczególnie zainteresowały nas ssaki: wiewiórki trójbarwne, żyrafy, tygrysy, niedźwiedzie brunatne, lwy, małpki pigmejki. Od jaguarundi wprost nie mogliśmy oderwać oczu. Długo staliśmy też przy wolierze z sową śnieżną zachwycając się pięknem tego ptaka.

Reklamy

Podczas wycieczki dopisało nam wszystko – począwszy od pogody, a skończywszy na świetnych humorach uczestników; zaliczamy ją więc do bardzo udanych. Serdecznie dziękujemy mamom naszych uczniów za opiekę i wszelką pomoc okazaną dzieciom i wychowawcom, a także panu kierowcy z firmy Transway.

 

Marta Piątkowska – Mazurek
Katarzyna Beń