Uczniowie ZSM nr 2 w Hrubieszowie na wycieczce w Muzeum

17 marca 2012 r. uczniowie klasy IIIb Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką wychowawczyni Katarzyny Beń zwiedzili Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom lokalnego a zarazem narodowego dziedzictwa, jakim są ludzie, zabytki, przedmioty kultury materialnej.

Reklamy

Odbyliśmy pasjonującą wędrówkę w przeszłość naszego miasta i regionu.

Naszą przewodniczką podczas tej wędrówki była Pani Dorota Grzymała, która „zaczarowała” nas barwną opowieścią o minionych czasach, zachwyciła wiedzą, elokwencją i profesjonalizmem.

Reklamy

Zwiedzając wystawę archeologiczną z zaciekawieniem i uwagą przyglądaliśmy się naczyniom glinianym, narzędziom krzemiennym i ozdobom.

W zbiorach historycznych najbardziej zainteresowały nas przedmioty obrazujące życie codzienne mieszkańców regionu hrubieszowskiego. Ciekawymi obiektami tego działu są także numizmaty i militaria. Kolejna wystawa, od zbiorów której wprost nie mogliśmy oderwać oczu to wystawa etnograficzna, prezentująca przedmioty codziennego użytku, stroje ludowe, sztukę i plastykę ludową.

W dziale sztuki bardzo podobała nam się kolekcja obrazów Pawła Gajewskiego i obrazy malowane techniką impastu. O naszym zainteresowaniu tematyką świadczą pytania, na które Pani przewodniczka wyczerpująco odpowiadała.

Na zakończenie wizyty otrzymaliśmy pamiątki i wszyscy wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej muzeum. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii! 

 

Klasa IIIb

Szkoły Podstawowej ZSM nr 2 z wychowawczynią