Uczniowie ZSM nr 2 w Teatrze Muzycznym w Lublinie

16 października 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie pod opieką wychowawców i rodziców wybrali się do Teatru Muzycznego na spektakl „Calineczka”.

Reklamy

Baśnie Andersena ujmują, zawierają głęboki sens humanistyczny i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Doskonale przecież znamy: „Brzydkie kaczątko”, „Księżniczkę na ziarnku grochu”, „Królową śniegu” i wiele innych cudownych bajek autorstwa tego wspaniałego baśniopisarza.

Wszyscy uczniowie przeżyli wspaniałą podróż i zapierające dech w piersiach przygody maleńkiej dziewczynki i jej przyjaciół w magicznym świecie przyrody. Otóż… w tajemniczych okolicznościach pojawia się maleńka Calineczka, która staje się radością pewnej starszej Pani. Piękny kwiat nenufaru służy jej za kołyskę, błękitne płatki fiołków zastępują materac, a płatek róży – kołdrę. Marzeniem Calineczki jest kraina elfów, lecz w trakcie swojej podróży, zostaje porwana przez rodzinę muzykujących żab „Trio skrzek”, a następnie trafia do „Rewii szczypawek”. W trakcie swojej wędrówki napotyka mysz, kreta i wiele innych ciekawych postaci.

Ta przepełniona muzyką i śpiewem opowieść zapewniła wszystkim doskonałą zabawę i udowodniła, że nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów i stać się kimś naprawdę wyjątkowym.

Główne role zgrały dzieci, wybrane w drodze castingu, na scenie zobaczyliśmy także: solistów, chór, balet oraz orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie.

Po spektaklu udaliśmy sie do restauracji na pyszny domowy rosół. Pełni muzycznych wrażeń wróciliśmy do Hrubieszowa.