Udana zimowa zbiórka żywności

Mieszkańcy Hrubieszowa kolejny raz okazali swoją życzliwość i dobre serce. Dzięki ich hojności wolontariusze ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” przekazali potrzebującym dzieciom z terenu miasta 200 paczek.

Reklamy

To efekt zbiórki pod hasłem „Mikołaje są wśród nas”, która odbyła się w kilku hrubieszowskich sklepach. Ofiarodawcy przekazali w sumie 912 kilogramów darów, w tym m.in.: makarony, ryż, cukier, mąkę i ponad 62 kilogramy słodyczy.

Przez dwa dni dary zbierało ponad 150 wolontariuszy, którymi byli członkowie stowarzyszenia oraz uczniowie i nauczyciele hrubieszowskich szkół. W akcję zaangażowali się gimnazjaliści z placówek nr 1, 2 i 3, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i przedstawiciele Ochotniczego Hufca Pracy.

Reklamy

Miejsce na zbiórkę darów udostępniły: Hurtownia Mięs i Wędlin Kazimiery Dubiel, sklepy „Groszek”, „Lewiatan”, „Stokrotka”, „Milea”, a także supermarkety „Biedronka”, „Tesco”, „Carrefour” i „Kaufland” oraz Hurtownia Spożywcza Edmunda Majdera.

Organizatorzy akcji dziękują właścicielom tych placówek, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki. Słowa uznania kierują również do strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy udostępnili środki transportu oraz drukarni Anny Jaworskiej, która sponsorowała ulotki i identyfikatory.

***

Źródło: www.ias24.eu
(fot.Stowarzyszenie „Razem”)