Udział uczniów SOSW w VI Regionalnym Dniu Treningowym

26 kwietnia 2014 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie odbył się VI Regionalny Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych – MATP.

Reklamy

W programie brało udział pięcioro uczniów hrubieszowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego: Paulina Bojarczuk kl. I, Krzysztof Staruch kl.I, Gabriel Pawęzka kl. III, Robert Szymanek kl. VI, Piotr Deresz – Zespół Rewalidacyjno – Wychowawczy.

Zadaniem uczestników było między innymi przejście nad przeszkodą, przejście przez tunel, rzut piłeczką do celu, przejście równoważne po ławeczce. Wszyscy zawodnicy wykonali te zadania wzorowo i zostali nagrodzeni medalami za udział w Dniu Treningowym.

Oprócz udziału w zawodach młodzi sportowcy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych zabawach plastycznych, manipulacyjnych i usprawniających zorganizowanych w ramach „wioski olimpijskiej”.

Program MATP – jest przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością intelektualną lub sprzężoną w takim stopniu, który uniemożliwia uczestnictwo w oficjalnych zawodach Olimpiad Specjalnych i w oferowanych dyscyplinach sportowych.

 

Zdjęcia »

 

źródło i fot. PZPSW