Ukrainka okradziona w Hrubieszowie. Straciła towar z przemytu

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który dokonał rozboju na 24-letniej obywatelce Ukrainy. Napastnik używając siły skradł kobiecie torbę, a następnie uciekł, chowając swoje łupy pod drzewem na terenie pobliskiej posesji. Policjanci zatrzymali hrubieszowianina jeszcze tego samego dnia. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Do zdarzenia doszło przy ulicy Basaja w Hrubieszowie. Jak wynika z ustaleń policjantów, 29-latek będący przy jednym z miejscowych marketów, nagle podbiegł do przechodzącej tamtędy kobiety, wyrywając jej z rąk reklamówkę. Kobieta próbowała odzyskać swoje mienie, ale nie była w stanie odebrać go napastnikowi, który szarpiąc się z 24-latką siłą odebrał jej torbę i uciekł.

Tego samego dnia, mężczyzna  został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało swoje łupy ukrył pod drzewem na pobliskiej posesji. Kiedy mundurowi zajrzeli do skradzionej  torby zobaczyli tam kilka butelek alkoholu oraz  papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Reklamy

Jak się okazało 24-letnia poszkodowana to obywatelka Ukrainy, która prawdopodobnie handlowała nielegalnym towarem.

Teraz zatrzymany 29-latek odpowie za rozbój. Mężczyzna był już wcześniej karany. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzona kobieta odpowie natomiast za handel nielegalnym towarem, bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Źródło: KWP Lublin