Uratowani przed mrozem

HrubieszówPowiat hrubieszowski

Reklamy

Pamiętajmy, że nie możemy obojętnie przechodzić obok osób, które potrzebują naszej pomocy. Zwróćmy uwagę na bezdomnych, którzy w mroźne dni oraz noce przebywają bez dachu nad głową. Zwracajmy też uwagę na osoby, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości.

***

W dniu wczorajszym dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie w trakcie kontroli opuszczonych budynków tzw. pustostanów 10 minut przed godz. 18.00
w Hrubieszowie przy ul. Dworcowej w jednym z takich budynków ujawnili dwie śpiące osoby, kobietę Ewelinę P. lat. 25 oraz mężczyznę Marcina P. lat 30, którzy to nie posiadają stałego miejsca zamieszkania.

Aby uchronić te osoby przed wychłodzeniem organizmu za ich zgodą zostali oni przewiezieni do schroniska dla bezdomnych ,,Kres” w Hrubieszowie.

Również w dniu wczorajszym o godz. 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie został telefonicznie poinformowany przez anonimowa osobę, że w miejscowości Dołhobyczów w przydrożnym rowie śpi najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna. Po przybyciu na miejsce policjantów z Posterunku Policji w Mirczu mężczyzna zdołał już wyjść z przydrożnego rowu, jednakże znajdował on się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Okazał się nim Antoni S. lat 63 zam. gmina Dołhobyczów. Policjanci chcąc uchronić go przed wychłodzeniem organizmu za jego zgodą przewieźli go do jego miejsca zamieszkania.

Policjanci przypominają: niskie temperatury oraz opady śniegu to wyjątkowo trudny okres dla bezdomnych.

Pamiętajmy, że nie możemy obojętnie przechodzić obok osób, które potrzebują naszej pomocy. Zwróćmy uwagę na bezdomnych, którzy w mroźne dni oraz noce przebywają bez dachu nad głową. Zwracajmy też uwagę na osoby, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości. Zatrzymajmy się, zapytajmy czy osoba nie potrzebuje pomocy.

Policjanci liczą na pomoc z Państwa strony. Jeden telefon może uratować osobę przed zamarznięciem.

***

Oficer Prasowy KPP w Hrubieszowie
w/z asp. Jarosław Karkuszewski

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009