22 lipca 2024

Uroczysta Sesja Rady Powiatu: Spotkanie opłatkowe, życzenia i budżet na rok 2014

W dniu 30 grudnia 2013 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu poprzedzona spotkaniem opłatkowym.

Reklamy

W sesji uczestniczyli: Eurodeputowany Arkadiusz Bratkowski, Wójtowie, Radni Powiatu, Przewodniczący Rad Gmin, Naczelnicy Wydziałów Starostwa Powiatowego. W uroczystości wzięli udział również zaproszeni goście: Dyrektorzy Szkół, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji powiatowych.

Spotkanie miało szczególny, uroczysty charakter. Ostatnia w tym roku sesja była również doskonałą okazją do podsumowań mijającego roku i planów na przyszły 2014 rok.

Reklamy

Zebranych powitał przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Barczuk  po czym głos zabrali również Józef Kuropatwa Starosta Hrubieszowski, Arkadiusz Bratkowski Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Starosta Hrubieszowski podsumował najważniejsze inwestycje i dziedziny pracy samorządu powiatowego, dziękował Radzie Powiatu oraz urzędnikom za pracę i poświęcenie. Słowa podziękowania skierował także do samorządów gminnych Powiatu Hrubieszowskiego oraz organizacji z którymi Powiat Hrubieszowski współpracował w 2013 roku. Starosta mówił także o budżecie na 2014 rok i zapewniał o dalszej współpracy na rzecz Mieszkańców Ziemi Hrubieszowskiej.

Reklamy

Podczas uroczystej części Sesji Prezes Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego Jerzy Krzyżewski przekazał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Staroście Hrubieszowskiemu. Uhonorowania dokonali Arkadiusz Bratkowski oraz Jerzy Krzyżewski.

Odznaka przyznawana jest osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury, ustanowiona w 1969 roku. Jest wyróżnieniem za szczególne zasługi w działalności społecznej stanowiącej istotny wkład w rozwój literatury, teatru, fotografii, malarstwa i innych dziedzin kultury.

Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Wiesław Oleszek, który odczytał fragment Ewangelii oraz poświęcił opłatki, którymi połamali się uczestnicy spotkania. 

Po tradycyjnych życzeniach opłatkowych odbyła się robocza część sesji m.in:  rozpatrzenie projektu uchwały budżetowej na rok 2014.

Łączna kwota planowanych dochodów budżetu powiatu wynosi 63 915 779 zł., a wydatki planowane są w wysokości 64 439 529 zł. Kwotę planowanego deficytu budżetowego w wysokości 523 750 zł. Zarząd Powiatu planuje pokryć długoterminową pożyczką bankową.


źródło: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie