Usterki w smartfonach. Na co trzeba uważać?

Telefony komórkowe na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się nie do poznania. Eleganckie, dobrze wyposażone smartfony to już nie tylko urządzenia służące do komunikacji, ale też rzeczy określające ich właścicieli, często pełniące funkcje, jakie zarezerwowane były dla biżuterii. Niestety ich subtelnie konstrukcje stały się też bardziej delikatne. Jakie są ich najczęstsze usterki? Sprawdźmy!

Reklamy

 

Transport z dalekich krajów

Smartfony i iPhony często produkowane są w krajach dalekiej Azji np. Indiach, Chinach, Malezji. Wbrew obiegowym opiniom nie jest to równoznaczne ze słabszą jakością telefonu. Trzeba natomiast mieć świadomość, że takie telefony muszą zostać przetransportowane tysiące kilometrów, a sprzęt przechodzi przez liczne lotniska i hurtownie. To zrozumiałe, że czasem dochodzi do wypadków, które mogą uszkodzić przewożone urządzenia. Dlatego zawsze warto dokładnie przyjrzeć się kupowanemu smartfonowi. Jeżeli usterkę znajdziemy tuż po zakupie, mając paragon możemy spokojnie zwrócić telefon do sklepu. Niektóre awarie mogą wystąpić dopiero po pewnym czasie, dlatego warto jest zachować całą dokumentację telefonu oraz dowód zakupu. Specjaliści z serwisów np. iphone’a od razu ustalą, czy mankament powstał z naszej winy, czy nie.

Refurbished iPhone z całego świata

Smartfony i iPhony produkowane są na całym świecie, a coraz więcej osób sięga po ekskluzywne modele za dobrą cenę – czyli tzw. refurbished. Sporo użytkowników zwraca jednak uwagę na ryzyko ich awaryjności. Okazuje się, że jest ono jednak niemal na tym samym poziomie co w przypadku nowych telefonów.

Reklamy

Uszkodzenia mechaniczne – zmora użytkowników

Do najczęstszych uszkodzeń mechanicznych dochodzi w chwili uderzenia smartfonu o posadzkę z dużej wysokości. Jak wówczas wygląda nasz telefon? Zwykle ma pęknięta szybkę. Pamiętajmy, że niemal każdy sklep ze smartfonami lub iPhonami z pewnością posiada w swoim asortymencie wymienne części, w tym szybki do każdego z nowych modeli komórek. Jeśli nasze urządzenie nadal jest w gwarancji, można też wysłać je do stosownego serwisu. Innym problemem są uszkodzenia obudowy, powstające zazwyczaj w wyniku upuszczenia telefonu. Poradzić sobie z nimi można przy pomocy dopasowanych etui, które zaoferuje nam każdy sklep iphone. Modele z górnej półki wyglądają stylowo oraz zapewniają kompleksową ochronę dla naszego smartfona.

Pancerne smartfony, czyli jak chronić swój telefon

Technologia idzie do przodu, ale smartfony nadal mają jeden słaby punkt – pękające szkło ekranu startowego. Aby uchronić się przed podobnym problemem można zastosować profilaktykę. Na co zwrócić uwagę?

– odpowiednia konserwacja – warto regularnie czyścić ekran telefonu np. za pomocą ściereczki z mikrofibry.

– odpowiedni dobór elementów czyszczących – staraj się unikać czyszczenia ekranu ścierką, ręcznikami papierowymi lub elementami garderoby. Pył czy kurz może w konsekwencji doprowadzić do uszkodzenia ekranu. Tym bardziej, że struktura takich materiałów często zawiera liczne drobinki, niewidoczne dla oka.

– nie chowaj telefonu do kieszeni – pewnie słyszałeś o sytuacjach, kiedy schowany w kieszenie spodni telefon pofrunął w powietrze w chwili ich nakładania. Takie chomikowanie smartfonów może mieć fatalne skutki. Telefon odkładaj na stół, półkę lub specjalnie dedykowaną podstawkę. Dzięki temu zyskasz pewność, że unikniesz niemiłej niespodzianka, a przynajmniej ryzyko jej wystąpienia ograniczysz do minimum.

 

 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)