Uwaga! Fałszywa informacja o zagrożeniu terrorystycznym

W ostatnich dniach na skrzynki e-mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od Policji, informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Policja informuje, że nie jest autorem tych wiadomości, a ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu, a także może być wstępem do kolejnych przestępczych działań.

Reklamy

W ostatnich dniach obserwujemy kolejne próby podszywania się pod Policję. Do wielu osób rozsyłana jest wiadomość e-mailowa pochodząca rzekomo od Policji, z treści której możemy dowiedzieć się o istniejącym wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego na terenie Polski – informuje Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Policja informuje, że nie jest autorem tych wiadomości!

Reklamy

­

Na uwagę zwraca nazwa adresu mailowego, z jakiego wysyłane są te wiadomości: „kryminalny@p0licja.com”. Zwracamy uwagę na celowe użycie cyfry 0 w nazwie Policja. Mimo, że część z informacji zawartych w mailu jest słuszna, to jej celem może być wywołanie niepokoju lub strachu.

CBZC informuje, że policjanci nie komunikują się w taki sposób z obywatelami! Prosi o zachowanie czujności i ostrożność.

Prosimy o przekazywanie wszystkich podejrzanych wiadomości do CERT Polska przez formularz:

Zgłoś incydent »


źródło: Policja Lubelska / CBZC / mw


Zobacz też:

Zderzenie tira z autem osobowym w Teratynie. Ciężarówka przewróciła się na bok [ZDJĘCIA]

Zderzenie tira z autem osobowym w Teratynie. Ciężarówka przewróciła się na bok [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →