Uwaga na oszustów

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Wczoraj po godzinie 15:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie został powiadomiony przez 74 – letnią mieszkankę Hrubieszowa o usiłowaniu dokonania oszustwa na jej szkodę.

Jak ustalili policjanci, wczoraj do zgłaszającej zadzwonił na telefon stacjonarny młody mężczyzna, który przedstawił się, jako jej wnuczek. Zachrypnięty głos w słuchawce poprosił o pożyczkę pieniędzy w kwocie 5500 złotych. Kobieta zorientowała się po głosie, że mężczyzna, z którym rozmawia nie jest jej wnuczkiem. Po zakończeniu rozmowy skontaktowała się ze swoim prawdziwym wnukiem, który powiedział, że tego dnia nie dzwonił do niej i nic mu o tej sprawie nie wiadomo. Kobieta zrozumiała, że ktoś chciał ją oszukać i powiadomiła Policję.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi. Przestrzegamy zwłaszcza osoby starsze, mieszkające samotnie, które mogą otrzymywać dziwne telefony od nieznanych osób podających się za wnuczków lub innych członków rodziny. Uważajmy szczególnie na nieznane nam osoby, które oferują wymianę waluty obcej na złotówki, proponują sprzedaż towaru niewiadomego pochodzenia, czy też chcą pożyczyć pieniądze lub powróżyć. Zanim wpuścimy kogoś do domu lub tym bardziej pożyczymy komukolwiek pieniądze, upewnijmy się z kim mamy do czynienia.

W razie uzasadnionych wątpliwości natychmiast należy powiadomić POLICJĘ (telefon alarmowy 997 z telefonu komórkowego 112).

info
KPP w Hrubieszowie

***

Hrubieszow LubieHrubie 2009