V Sprzątanie i Sadzenie Lasu w hrubieszowskiej Dębince

W dniu 18.10.2014 roku Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie zorganizowało wspólne V Sprzątanie i Sadzenie Lasu Dębinka w Hrubieszowie dla uczczenia 36 Rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Reklamy

 

Przed rozpoczęciem przedsięwzięcia Tomasz Wojciech Antoniuk prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie, przypomniał osobę świętego papieża Jana Pawła II, który kochał przyrodę i jest autorytetem dla nas.

Następnie przystąpiono do zbierania plastikowych butelek, papierków i innych odpadów, których zgromadzono 200 kilogramów, potem posadzono 50 dębów. W przyszłości każdy będzie mógł umieścić przed drzewkiem informację, że to On posadził dęba i nim  się opiekuje.

W przedsięwzięciu udział wzięło 30 osób, w tym młodzież z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie pod opieką Anny Karkuszewskiej, Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie pod egidą Marzanny Bednarczuk zastępcy dyrektora tej szkoły, Środowiskowy Hufiec Pracy w Hrubieszowie pod egidą Moniki Jabłońskiej.

Na zakończenie wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku, gdzie pieczono mnóstwo pysznych kiełbasek i rozmawiano o wspaniałym i niepowtarzalnym Świętym Papieżu, któremu kolejny rok wznosimy Żywy Pomnik. Ognisko przygotowali uczestnicy, a rozpalił leśniczy Kazimierz Kowalski.

Sadzonki i poczęstunek przy ognisku przygotowało Nadleśnictwo Maziarnia Strzelecka za zgodą Nadleśniczego Mariusza Nagadowskiego i Leśnictwo Hrubieszów w osobie leśniczego Kazimierza Kowalskiego.

Wszystkim za udział i przyjacielską atmosferę serdecznie dziękujemy.

Zebrane odpadki bezpłatnie przewiozła MSD w Hrubieszowie, a koszty składowania ich na miejskim wysypisku odpadków przyjął na siebie Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Hrubieszowie.

Do zobaczenia za rok!Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem”