Vis Maior – młodość, energia i pasja!

Pochodzą z Hrubieszowa. Wykonują muzykę rock i metal. Ich ulubieni artyści to m.in.: Black Sabbath, Megadeth, Slipknot i System Of A Down. Mowa o zespole Vis Maior, który tworzą: Kajetan Pańko – gitara, Johnny Pańko – perkusja, Wojtek Pudełko – wokal, trąbka.

Reklamy

 

Formacja powstała w 2012 roku z inicjatywy gitarzysty – Kajetana Pańko, na początku funkcjonowała jako luźno związana ze sobą grupa przyjaciół. Na pierwszej próbie było około 20 osób, z czego grać nie umiał nikt. Z czasem zaczął się klarować pierwszy skład – z wokalistą Radkiem Łukasiewiczem. Po roku dołączył nasz obecny drummer – Johnny Pańko, który ambitnie uznał, że łatwiej nauczy się grać na perkusji, wychodząc od razu na scenę. Po różnych roszadach w składzie, w sierpniu 2017 roku swoim wokalem zasilił nas wokalista i trębacz Wojtek „Trąbek Karton” Pudełko. Podczas planowanej trasy nasz skład, w charakterze muzyka koncertowego, poszerzy gitarzysta zespołu Mamba – Kacper Dąbrowski, który gra na gitarze basowej – mówi jeden z członków zespołu.

A czym jest dla nich muzyka? Przeniesieniem na scenę naszej energii, jest jak zakręt, w który musimy wejść bokiem. Dzięki niej możemy wyrazić różne rzeczy i emocje. Jest dynamicznym przejściem pomiędzy ciszą, a uderzeniem błyskawicy. Nazwa (z łac. Siła wyższa) przypomina nam, że jesteśmy częścią większej energii, którą formujemy i przekazujemy publiczności – informuje zespół.

Przyznają, że nie są ulubionym zespołem jurorów, ale często udaje się Im zdobywać nagrodę publiczności. 

W 2016 roku na Rockowisku Live w Zwierzyńcu słuchacze docenili nasz występ, dzięki czemu otrzymaliśmy możliwość zagrania na festiwalu „Cieszanów Rock Festiwal”. Jest to jedna z największych imprez tego typu w Polsce – informuje nas grupa – po koncercie w Cieszanowie zespół zawiesił działalność na okres prawie dwóch lat. Przez ten czas każdy z nas brał udział w innych projektach i na chwilę obecną wszyscy, jako bardziej doświadczeni muzycy, zaczęliśmy pracować nad ugruntowaniem swojej pozycji na polskiej scenie muzycznej. W niedalekiej przyszłości chcemy wydać płytę. Będzie to dzieło naszej kilkuletniej pracy.

 

Zebrał: Daniel Buchowiecki/ Foto: archiwum Vis Maior

 


 

Zobacz też:

https://www.facebook.com/VisMaiorBand/