W cofającą ciężarówkę uderzyły dwa auta osobowe. Wypadek w Miączynie z udziałem mieszkańca gminy Mircze [ZDJĘCIA]

W cofającą ciężarówkę uderzył kierowca Citroena, a po chwili kierujący Nissanem. Po zderzeniu samochodów do szpitala z obrażeniami ciała trafiła pasażerka jednej z osobówek.

Reklamy

Do wypadku doszło w niedzielę po godzinie 23, w miejscowości Miączyn Stacja.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarowym volvem z naczepą cofał z terenu posesji na drogę krajową numer 74. Kiedy ciągnik siodłowy był już na jezdni, wówczas uderzył w niego kierujący citroenem. Po krótkiej chwili w pojazdy te uderzył kierujący nissanem – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji. – Po zderzeniu samochodów, obrażeń doznała 50-letnia pasażerka citroena. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. Volvem kierował 28-latek z Zamościa, citroenem 51-letni mieszkaniec gminy Mircze, natomiast nissanem obywatel Portugalii w wieku 51 lat. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. W czasie, gdy doszło do wypadku widoczność znacznie ograniczała gęsta mgła oraz opady deszczu. Miejsce zdarzenia nie było oświetlone – dodaje.

Reklamy

­

Zamojscy policjanci ustalają wszelkie okoliczności i przebieg zdarzenia oraz przestrzegają, że w tego typu sytuacjach, kierujący cofając powinien wcześniej dokładnie upewnić się, czy jest dostatecznie widoczny dla innych uczestników ruchu i wykonywany przez niego manewr nie zagrozi bezpieczeństwu na drodze. Jeśli kierujący nie jest w stanie sam zapewnić sobie dostatecznej widoczności – powinien poprosić o pomoc inną osobę.


­

źródło i fot. KMP Zamość


Zobacz też:

Wypadek autokaru w Fajsławicach – 7 osób rannych. Utrudnienia w ruchu [WIDEO]

Wypadek autokaru w Fajsławicach – 7 osób rannych. Utrudnienia w ruchu [WIDEO]


Zerknij na Instagram →