W Dzienniku Wschodnim o Hrubieszowie

Hrubieszów Nie mają wody przez bakterie coli

Reklamy

Ponad 100 mieszkańców podhrubieszowskiego Cichobórza pozbawionych zostało wody pitnej. Wszystko przez bakterie grupy coli, które wykryto w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej.

Sanepid nakazał dokładną dezynfekcję sieci wodociągowej i na bieżąco pobiera próbki. Po dezynfekcji i płukaniu odbiorcy będą mogli korzystać z wody do celów sanitarnych. Do celów spożywczych muszą na razie używać wody mineralnej ze sklepu.
więcej >>

***

Zapłacą za picie w bramie i zaśmiecanie chodników

Hrubieszów. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym zostali ukarani mandatami, które później wyrzucili na ulicę. Teraz odpowiedzą dodatkowo za zaśmiecanie miasta.

Mowa o dwóch mieszkańcach Hrubieszowa w wieku 22 i 25 lat, którzy w środę pili alkohol pod chmurką. Zauważyli to patrolujący radiowozem ul. Partyzantów stróże prawa, a następnie ukarali mężczyzn stuzłotowymi mandatami karnymi.
Obaj grzecznie je przyjęli i byłoby po sprawie, ale…
więcej >>

***

8 lat za zmuszanie do picia moczu i jedzenia robaków

Hrubieszów: 23-letni Ireneusz G., który przez kilka lat znęcał się nad piątką młodszego rodzeństwa, dobrowolnie poddał się karze. W więzieniu spędzi 8 lat.

Zmuszał je m.in. do jedzenia robaków i picia moczu, groził śmiercią i dobierał się do sióstr.

Sprawa wyszła na jaw pod koniec ub. roku, kiedy jedna z sióstr oskarżonego chciała popełnić samobójstwo. Podczas przesłuchania zeznała, że molestował ją starszy brat.
więcej >>

***

Pijany pieszy tamował ruch

Idąc całą szerokością ulicy, utrudniał przejazd samochodom. W końcu ktoś nie wytrzymał i poprosił policję, by zajęła się pijanym w sztok mężczyzną.

Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego policji na miejsce został wystany patrol.

– Przyjedźcie na ulicę Dwernickiego, bo pijany gość tamuje ruch. Trudno go ominąć – takie zgłoszenie przyjął we wtorek po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.
więcej >>