W hołdzie św. Janowi Pawłowi II – wystawa w Bibliotece Pedagogicznej

Lubił wtorki, kremówki i zapach konwalii. Wielki Polak, Święty, Pielgrzym, Mistrz Słowa… Wszystkim pozostawił wskazówki, jak żyć, aby być radosnym. Wystawą, zorganizowaną pod hasłem: „I wy bądźcie radośni…”, Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie włączyła się w obchody Roku św. Jana Pawła II.

Reklamy


Wystawa upamiętnia 10. rocznicę śmierci i pierwszą rocznicę kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Papieża, którego pontyfikat, trwający 26 lat, jest najdłuższy w historii papiestwa. Eksponowanymi materiałami są zbiory biblioteczne, jak również egzemplarze pochodzące z kolekcji prywatnych.

Zapoznając się ze zgromadzonymi wydawnictwami biograficznymi, publikacjami autorskimi, jak również z licznymi opracowaniami naukowymi, dotyczącymi św. Jana Pawła II – można poszerzyć wiedzę o życiu i działalności Tego Wielkiego Polaka.

Pozycje książkowe dopełniają liczne informacje wizualne i tekstowe, zamieszczone na tablicy ekspozycyjnej. Są wśród nich plakaty, portrety św. Jana Pawła II oraz zdjęcia z pielgrzymek, z Zamościa (1999) i z Krakowa (2002). Twórczość Ojca Świętego, który głosił ideę cywilizacji miłości, przybliżają fragmenty Jego utworów, ujęte w formę sentencji i cytatów.

Wystawę można oglądać do końca maja br., w godzinach pracy Biblioteki.

Zapraszamy.

 

 

info i fot. BP Hrubieszów