W jaki sposób działa implantacja wszywki alkoholowej w Lublinie?

Uzależnienie od alkoholu powoduje dużo zaburzeń zdrowotnych i psychicznych. Negatywnie wpływa na codzienne życie alkoholika, a również życie jego najbliższych osób. Ignorowanie nałogu może spowodować wiele negatywnych konsekwencji. Od razu po zdiagnozowaniu choroby trzeba rozpocząć działania. Bardzo często słyszymy o tym, że ktoś „zaszył się” lub czytamy w internecie o skuteczności leku esperal. Czym więc są te pojęcia i jaką rolę odgrywają w leczeniu choroby alkoholowej?

Wszywka alkoholowa Lublin – co daje wszycie esperalu?

Wszywka jest jednym z najbardziej popularnych sposobów leczenia alkoholizmu. Tabletki o nazwie Disulfiram są sprzedawane na receptę i przeznaczone do podskórnej implantacji. Podczas zabiegu w klinice specjalistycznej, chirurg nacina skórę, aplikuje preparat domięśniowo i zszywa ranę. Przed nacięciem pacjent dostaje znieczulenie miejscowe, dlatego zabieg jest bezbolesny i bardzo szybki. Podczas zaszycia się obowiązuje zakaz spożywania napojów procentowych przez 8 miesięcy. Potrzeba do tego silnej woli, ale również świadomości działania leku Disulfiram. Esperal występuje wyłącznie w wersji wszywki. Doustnym lekiem o podobnym działaniu jest Anticol.

Czym skutkuje spożywanie napojów procentowych w trakcie terapii awersyjnej?

U alkoholika mogą pojawić się objawy zatrucia, czyli:

  • nudności, wymioty,
  • bóle w żołądku,
  • duszności, kołatanie serca,
  • zaburzenie snu, ból głowy.

Zabieg z użyciem esperalu w Lublinie wywołuje negatywne reakcje nawet w przypadku niewielkiej ilości alkoholu. Dlatego Disulfiram jest uważany za jedną ze skuteczniejszych metod walki z nałogiem alkoholowym. Zgoda na zabieg jest podpisywana przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań w gabinecie lekarskim.

Cena zaszycia alkoholowego w Lublinie

Podczas wizyty w przychodni pacjent ma do wyboru rodzaj zabiegu wszywki. Różnią się one stężeniem leku (ilością tabletek), typem szwów oraz sposobem podania antybiotyku. Podstawowa, najtańsza opcja zawiera najmniejsze stężenie esperalu. Dodatkowo pacjent dostaje receptę na antybiotyk. Po 10-14 dniach przychodnia zaprasza na kolejną wizytę w celu zdjęcia szwów.

Do wyboru są również zabiegi wszywki z większą ilością tabletek, gdzie antybiotyk podawany jest w formie zastrzyku. Można też wybrać rozpuszczalne szwy. W takiej sytuacji osoba uzależniona nie musi wracać do poradni medycznej.

Ceny esperalu w Lublinie zaczynają się od 650 zł. i różnią się w zależności od tego, co wybierze pacjent.

Zalecenia po zabiegu implantacji esperalu Lublin

Mimo że wszycie esperalu jest zabiegiem mało inwazyjnym, blizna po nacięciu potrzebuje odpowiedniej higieny. Do czasu zdjęcia szwów oraz zagojenia się rany obowiązuje zakaz kąpania w stojącej wodzie. Zaleca się szybki prysznic oraz mycie szarym mydłem. Miejsce wszycia trzeba osuszać jednorazowym ręcznikiem papierowym, a następnie zdezynfekować preparatem, który zaleci chirurg. W razie zauważenia niepokojących objawów powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do przychodni.

Lekarz przekazuje również informacje pacjentowi dotyczące diety. Istnieje lista produktów, których nie wolno spożywać w trakcie leczenia esperalem. Tyczy się to substancji zawierających płyn etylowy bądź ocet, a ich połączenie z lekiem może wywoływać negatywne skutki na organizm.

Produkty, których trzeba unikać po zabiegu wszywki alkoholowej:

  • piwo bezalkoholowe,
  • płyn do płukania jamy ustnej,
  • niektóre leki oraz maści,
  • cukierki, ciasta z alkoholem,
  • ogórki kiszone,
  • kefir.

Zakaz spożywania alkoholu powinien tak naprawdę obowiązywać alkoholika już do końca życia. Leczenia uzależnienia trwa do końca życia, a każde spróbowanie jakiegokolwiek napoju wyskokowego może zakończyć się nawrotem i niebezpiecznym ciągiem. Wszywka dla alkoholika wspiera w trzeźwieniu, ale wszystko zależy od indywidualnego postępowania pacjenta.

Artykuł przygotowany przy współpracy ze specjalistą z przychodni Esperal.Edu.

(tekst i fot. mat. partnera)