W odpowiedzi na artykuł ws. opłat za ciepłą wodę

Jestem mieszkańcem osiedla „Śródmieście” tzw. Brooklyn, administrowanym przez SM „Budowalni” w Hrubieszowie. Bardzo chciałbym, aby opłaty za podgrzewanie ciepłej wody w naszej Wspólnocie wynosiły tyle, ile podane na stronie
LubieHrubie!

Reklamy

Powodem moich, jak dotąd nie spełnionych marzeń, są coraz to większe (z pewnymi wahaniami) ceny. Były miesiące, kiedy opłata wynosiła ponad 50zl brutto!!! Informacja dla tych ciagle narzekających, że opłaty w HSM diametralnie różnią sie od ościennych miast. Niech przykładem, jak wysokie ceny CW mogą być, będzie nasza Wspólnota. Od kiedy przejął administrowanie nią Pan Baczewski, ceny CW skoczyły niebagatelnie w górę, co więcej – wprowadzono na stałe zaliczki CO (12 miesięcy), co spowodowało, że nasze czynsze wraz z zaliczkami na media drastycznie wzrosły.

Stąd moje zdziwienie, gdy ktoś stara się zarzucać, iż HSM ma najwyższe stawki. Faktem jest, że przeglądając opłaty z książeczek czynszowych wśród znajomych stwierdzam, że czynsze w HSM-ie do najtańszych nie należą, jednak stawka podgrzania CW faktycznie nie zależy od HSM-u, tylko od ZEC-u.

Widząc rozpisane składniki czynszu ze Spółdzielni HSM nie sądzę, aby były one „sielankowe”, jedak myślą główną artykułu, do którego pragnę nawiązać jest stawka za podgrzanie CW. Pragnę zwrócić uwagę Pana Redaktora na zauważalny wzrost opła za CW na tzw. Brooklynie oraz apeluję do tych, którzy podnoszą larum na stawki oscylujące w granicach ok. 20 zł, że nie są to aż takie duże kwoty w porównaniu z tymi, jakie serwuje nam Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani”!!!!

Radzę się zainteresować, dlaczego są one aż tak duże. Zresztą, ostatnimi czasy podejmowane są dość dziwne uchwały w naszej Wspólnocie.

Pozdrawiam A.
(imię i nazwisko znane redakcji)