W Polsce zostaną uruchomione terminale iBox, dzięki którym można doładować ukraińskie karty bankowe – Pani Alona Shevtsova, szefowa Rady Nadzorczej IBOX BANKU

Terminale IboxPay, dzięki którym Ukraińcy będą mogli doładowywać swoje karty bankowe i płacić za usługi, wkrótce będzie można znaleźć we wszystkich warszawskich centrach handlowych. Powiedziała o tym Pani Alona Shevtsova – Przewodnicząca Rady Nadzorczej IBOX BANK podczas konferencji FinTech Ukraine 2022.

Terminale IboxPay w Polsce będą świadczyć te same usługi, które są dostępne w Ukrainie. W szczególności za ich pośrednictwem można doładować karty ukraińskich banków znajdujących się w pierwszej dziesiątce pod względem emisji.

«Biznes terminalowy wymaga lokalizacji, rozmieszczenia i obsługi terminali. Zaczęliśmy szukać najbardziej popularnych miejsc w Polsce. Tam centra handlowe nazywają „galeriami”. I ze wszystkimi „galeriami” w Warszawie podpisaliśmy umowę. Przewidują one rozmieszczenie naszych terminali oraz możliwości dostępu do gotówki. Z naszych głównych osiągnięć na obecny czas – skontaktowało się z nami Top-10 największych ukraińskich banków według emisji i zaoferowano nam umowy na doładowanie ich ukraińskich kart w Warszawie z wewnętrznym wynagrodzeniem IBOX BANK. Praktycznie stajemy się hubem logistycznym, transnarodowym korytarzem funduszy między Polską a Ukrainą. Kluczem do drzwi, w którą pukały wszystkie ukraińskie banki z prośbą do swoich polskich partnerów umożliwić naszym przymusowym emigrantom wpłacać pieniądze za granicą do lokalnych ukraińskich banków. To właśnie nasza decyzja, która była losowa, nie zaplanowana strategicznie, stała się kluczem zamykającym problemy wszystkich banków emisyjnych Ukrainy i pozwalającym na doładowanie kont.

W Polsce, w Warszawie, będziemy mieli wszystkich merchantów, którzy są obecnie reprezentowani w naszych terminalach w Ukrainie. To ponad 1000 ekskluzywnych umów z unikalnymi warunkami doładowania dla IBOX BANK z wewnętrznym wynagrodzeniem», – powiedziała Pani Alona Shevtsova.

Doładować swoją ukraińską kartę można złotówkami – na konto wpłyną hrywny. Przewalutowanie nastąpi według stawki „złotówka-hrywna” karty wydawcy.

Bank transakcyjny IBOX BANK pracuje nad uruchomieniem w Europie funkcji przelewu P2P.

IBOX BANK to ukraiński bank transakcyjny działający na rynku finansowym od 1993 roku. Zgodnie z wynikami 2021 roku bank odnotował pięciokrotny wzrost dochodów. Akcjonariusze banku zainwestowali cały dochód w kapitał banku. A od 28 lutego 2022 r. kapitał zakładowy instytucji finansowej wzrósł o pół miliarda UAH.

Według Narodowego Banku Ukrainy IBOX BANK znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej dochodowych banków Ukrainy po wynikach 3 kwartałów.

W sierpniu 2022 r. Komitet Ratingowy RA „ExpertRating” zaktualizował długoterminowy rating kredytowy IBOX BANK do najwyższego poziomu uaAAA zgodnie ze skalą krajową.

­

tekst i fot. mat. partnera