16 czerwca 2024

W tych branżach znajdziesz stabilne zatrudnienie w czasie pandemii

Nie możesz znaleźć pracy i uważasz, że to wina pandemii? Wbrew pozorom nie we wszystkich branżach zatrudnienie spadło lub jest bardzo niepewne. Zobacz, gdzie możesz liczyć na stabilne zatrudnienie bez względu na skalę zachorowań i zmieniające się w związku z tym obostrzenia.

Reklamy

Stolarz, cieśla i inni przedstawiciele branży budowlanej

Pandemia nie spowolniła boomu budowlanego. Nowe osiedla deweloperskie pojawiają się niemal z prędkością światła. Jedyne, co się zmieniło, to dużo większa liczba ofert pracy w budownictwie. Powód jest dość prosty – ograniczenie możliwości przekraczania granicy dla imigrantów zarobkowych z Ukrainy. Przed pandemią to oni stanowili trzon wielu zespołów budowlanych. Dziś w ich miejsce zatrudnia się fachowców z Polski. Ponieważ popyt na ich usługi znacznie przewyższa podaż, mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenia. Jeśli masz doświadczenie w branży budowlanej i aktualnie szukasz pracyzobacz oferty w Lublinie.

Kierowca

Chwilowy przestój w branży spedycyjnej trzeba uznać już za przeszłość. W tej chwili transport, zarówno krajowy, jak i międzynarodowy szuka kierowców. Preferowani są ci, którzy mają uprawnienia do prowadzenia samochodów ciężarowych i przyczep. Zatrudnienie wiąże się z pracą zmianową także w weekendy i świętaPlusem jest wysokie wynagrodzenie i stabilność zatrudnienia.

Reklamy

Doradca klienta

Doradca klienta to osoba pracująca w tzw. obsłudze posprzedażnej. Jej zadaniem jest utrzymanie klienta w danej firmie poprzez utrzymywanie z nim kontaktu i oferowanie nowych rozwiązań dopasowanych do jego aktualnej sytuacji życiowej.

Doradcy klienta poszukiwani są w bardzo różnych branżach, od bankowości poprzez ubezpieczenia aż do sprzedaży bezpośredniej. Od osoby zatrudnionej na tym stanowisku wymaga się wysokiej kultury osobistej, łatwości nawiązywania kontaktów, znajomości technik sprzedażowych i zorientowania na sukces. Wynagrodzenie często powiązane jest ze skutecznością, dlatego praktycznie nie ma górnej granicy.

Reklamy

Niektóre firmy poszukują specjalistów do spraw obsługi klientów, którzy znają języki obce. Oprócz najpopularniejszych (angielski, francuski, niemiecki, hiszpański), w cenie jest też język chiński.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Szkoły średnie i branżowe poszukują nauczycieli przedmiotów zawodowych. To wbrew pozorom lukratywna oferta, bo taki nauczyciel może zarabiać zdecydowanie więcej, niż nauczyciel przedmiotów ogólnych. Od kandydatów wymaga się odpowiedniego wykształcenia, także pedagogicznego.

Poszukiwani są także nauczyciele przedszkola. Na wyższe wynagrodzenia mogą liczyć ci, którzy znajdą zatrudnienie w placówkach prywatnych. Stabilność zatrudnienia jest bardzo wysoka, placówki edukacyjne nie ograniczają zatrudnienia nawet w najtrudniejszych momentach pandemii.

Pracownicy magazynowi

Magazyn to kolejne miejsce, gdzie można liczyć na ciągłość zatrudnienia bez względu na sytuację epidemiologiczną. Od kandydatów do pracy w magazynie wymaga się znajomości programów magazynowych, mile widziana jest też umiejętność obsługi wózka widłowego. W niektórych firmach zatrudniane są osoby bez doświadczenia, którym oferuje się darmowe przeszkolenie. Plusem pracy w magazynie jest brak bezpośredniego kontaktu z klientami, co w okresie wzmożonych zachorowań na Covid-19 na pewno nie jest bez znaczenia.

­

(tekst i fot. mat. partnera)