Walentynkowy konkurs w Zespole Szkół nr 1

Walentynkowy konkurs języka angielskiego „All you need is love”, zorganizowany w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie cieszył się olbrzymim powodzeniem.

Reklamy

 

Przystąpiło do niego 11 trzyosobowych drużyn z klas: IV TD, IVTC, IIITC, IIITB, IIIA, II A, IT5F i IT5C.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy musieli zmierzyć się z rozwiązaniem walentynkowej krzyżówki, wyszukaniem prawdziwych i fałszywych informacji na temat historii Dnia Świętego Walentego, uzupełnić luki w walentynkowym tekście, dokończyć wierszyki – walentynki , a na koniec rozszyfrować walentynkowe sekretne skróty , a nawet ułożyć własne sekretne wiadomości tekstowe, z możliwością wysłania ich do ukochanej osoby (oczywiście po zakończonym konkursie).

Reklamy

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 drużyn z największą ilością punktów. Tym razem drużyny musiały wykazać się znajomością walentynkowych idiomów.

Najlepiej zadania rozwiązała grupa z klasy III A w składzie: Wiśniewski Brandon, Grech Przemysław, Dąbrowski Bartosz, zajmując I miejsce w konkursie. II miejsce zajęła drużyna z kl. IVTC: Bednarek Gabriel, Sagadyn Krystian, Wioleta Paszczuk i kolejno –  III miejsce kl. IVTD w składzie: Gałan Krzysztof, Kanadys Paweł, Szewczuk Sebastian.

W walentynkowy nastrój wprowadzały nas utwory zaśpiewane przez uczennice naszej szkoły: Edytę Kowalczuk i Wiolettę Paszczuk oraz muzyczne przeboje przygotowane przez Szkolne Radio „School”.

Na zakończenie dyrektor szkoły – Marek Kozielewicz wręczył nagrody, poprzedzając ten moment krótką, lecz piękną przemową na temat ważności przekazywania i wyrażania uczucia miłości do drugiej osoby w obecnym świecie.

 

A oto przykłady utworów naszych uczniów:

I think of you day and night

Will you be my valentine? (IVTC)

 

I think of you each day and night

Your smile is so bright

My heart makes me want to fight (II A)

 

I am yours,

You are mine

You love me

So do I. (II A)

 

I am yours,

you are mine

We are together

So it’s fine (II A)

 

I am yours

You are mine

Come to me

we are gonna have a good time! (IVTC)

 

My love, I miss you every day

My heart follows you all the way

Because you are my bear (II A)

 

My love, I miss you every day

When I’m sad and I see your smile Everything is gonna be okay (IVTC)

 

Tekst: Organizatorzy / Foto: Jakub Lisiewicz

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Studniówka Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie

WIADOMOŚCI – ZS nr 1: Buduj z pasją