26 września 2023

Warsztaty artystyczne HDK

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniach 21 – 22 listopada w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się I część warsztatów artystyczno – edukacyjnych „BLIŻEJ SIEBIE”, zorganizowanych przez świetlicę „Fikander” dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Całość warsztatów obejmuje trzy moduły:
– warsztaty plastyczne,
– warsztaty teatralne,
– warsztaty radzenia sobie ze stresem.

Reklamy

Podczas piątkowego spotkania młodzież mogła zapoznać się ze sobą poprzez zabawy integracyjne oraz dowiedzieć się, czego mogą spodziewać się na tych warsztatach. Następnie rozpoczęły się warsztaty plastyczne prowadzone przez plastyka – instruktor HDK panią Ewę Watras. Uczestnicy wspólnie malowali ogromny witraż (wielkość 10 m2) – część dekoracji scenicznej, opanowali trudną sztukę stworzenia dzieła wspólnie zespołowo oraz dowiedzieli się o kolorach odzwierciedlających nasz stan emocjonalny.

Sobota zarezerwowana była na zajęcia z psychologiem. Terapeuta zajęciowy, pani Jolanta Ścibor uświadomiła uczestnikom co to jest stres, jak go rozpoznać oraz jak skutecznie z nim sobie radzić, przedstawiła techniki relaksacyjne, masaż itp.

Reklamy

W następną sobotę – 29 listopada – zapraszamy wszystkich na warsztaty teatralne, na których będzie można poczuć się prawdziwym aktorem, wystąpić na scenie w światłach lamp i próbować swoich zdolności dramatycznych. Zajęcia prowadzi instruktor do spraw teatru HDK, pani Magdalena Sielicka. Koordynatorem warsztatów jest instruktor Joanna Błaszczak.

ZAPRASZAMY !!!

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow 2008-11-28