Warsztaty bożonarodzeniowe w hrubieszowskim muzeum

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, hrubieszowskie Muzeum im. Staszica przygotowało interesujące warsztaty muzealno – plastyczne dla grup zorganizowanych.

Reklamy

 

Trudno dziś wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez choinki. Zielone drzewko, symbol nowego, odradzającego się w przyrodzie życia miało niezwykłe właściwości – zapewniało domownikom zdrowie, miłość, pomyślność i dostatek.

Na wschodzie Polski choinka była ubierana dopiero na początku XX wieku. Na wieś tego regionu trafiła po 1914 r., a rozpowszechniła się po II wojnie światowej. Wcześniej ozdabiano dom w okresie świąt zielonymi gałązkami.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia postanowiliśmy przygotować interesujące warsztaty muzealno-plastyczne dla grup zorganizowanych.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się co to jest podłaźnik? Jakie ozdoby zawieszane były na choinkę? Dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w trakcie zajęć. W części warsztatowej uczestnicy wykonają tradycyjne i współczesne ozdoby choinkowe.

Zapraszamy na zajęcia, podczas których przypomnimy tradycyjne ozdoby choinkowe.

 

Termin zajęć 03.12-20.12.2019 r.

Wstęp 4 zł od uczestnika spotkania.

Rezerwacja telefoniczna 84 696 27 83.

Osoba prowadząca za warsztaty Beata Bitner.

 

Muzeum im. Ks. Stanisława Staszica

3-go Maja 11, 22-500 Hrubieszów

 

fot. Muzeum im. Ks. Stanisława Staszica