Warsztaty językowe i lekcja muzealna uczniów Kościuszki

W piątek 29 listopada uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Celem było uczestnictwo w warsztatach językowych – „WELCOME TO THE USA” i lekcja języka polskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Reklamy

W piątek 29 listopada uczniowie klasy IID, IIF i IIID wyruszyli na wycieczkę do Warszawy pod opieką p. Marleny Kudiuk-Szozdy i Agnieszki Szymanik-Lipskiej. Celem było uczestnictwo w warsztatach językowych – „WELCOME TO THE USA” i lekcja języka polskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Warsztaty językowe okazały się zaskakującym doświadczeniem, prowadzone przez rodowitą Amerykankę pozwoliły nam nie tylko w zabawny sposób podszkolić nasz język, ale też udowodniły, jak dużo już potrafimy. Bawiliśmy się świetnie, w humorystyczny sposób dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Stanach Zjednoczonych, na chwilę zawładnęliśmy nawet sceną ćwicząc typowe układy amerykańskich „cheerleaders”.

Po lekcji angielskiego przyszedł czas na lekcję ojczystej historii i języka. Przewodnicy oprowadzający nas po Muzeum Powstania Warszawskiego przybliżyli nam nie tylko realia życia i walki w czasie wydarzeń wojennych. Zajęcia połączone były z warsztatami literackimi, w trakcie których mogliśmy poćwiczyć w praktyce wykorzystywanie kontekstu historycznego w interpretacji tekstów literackich. Obejrzeliśmy także krótki lecz niezwykle wymowny film w technice 3D obrazujący zniszczenie Warszawy – „Miasto Ruin”.

Ostatnim etapem wyjazdu była gorączka zakupów w centrum miasta. 

Nasz wyjazd okazał się dowodem na to, że oświeceniowe hasła proponujące łączenie nauki z zabawą w naszej szkole sprawdzają się znakomicie.


opr. A Sz

fot. ZS nr 3