Warsztaty Mądrzy Rodzice w Hrubieszowie. Zapraszamy!

Rozpoczęły się w Hrubieszowie zapisy do dziesiątej – jubileuszowej edycji warsztatów Mądrzy Rodzice, które odbędą się w hrubieszowskiej Jedynce.

Reklamy
Rodzicu!

Okres pandemii okazał się ciężką próbą dla wszystkich ludzi, w sposób szczególny dotknął dzieci i młodzież oraz ich rodziców. Tegoroczna edycja warsztatów „Mądrzy Rodzice” będzie poświęcona w dużej mierze profilaktyce zdrowia psychicznego i kształtowaniu umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzięki warsztatom „Mądrzy Rodzice” weźmiesz udział w szkoleniu, podnoszącym Twoje kompetencje wychowawcze lecz przede wszystkim uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię trudne pytania związane z rodzicielstwem, a także otrzymasz wsparcie specjalistów i innych rodziców.

X edycja bezpłatnych warsztatów „Mądrzy Rodzice” będzie realizowana we współpracy z Gminą Miejską Hrubieszów, w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, w miesiącach marzec – kwiecień 2022 r. Data rozpoczęcia warsztatów zaplanowana jest na 4 marca 2022 r., ale będzie ona uzależniona od aktualnej sytuacji sanitarno – epidemiologicznej w kraju. Poprzednie edycje warsztatów realizowane w latach 2012 – 2021 spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony rodziców i opiekunów – uczestników zajęć.

Reklamy

Priorytetowym celem warsztatów jest ćwiczenie praktycznych umiejętności budowania prawidłowych relacji z dziećmi i młodzieżą, pomaganie dorosłym w kształtowaniu swojego życia na miarę rodzicielskiej miłości i odpowiedzialności.

Zajęcia warsztatowe mają na celu rozwijanie kompetencji wychowawczych rodziców oraz podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej prawidłowej komunikacji z dzieckiem, mądrej dyscypliny, żywienia, higieny, szczepień ochronnych, prawnej ochrony rodziny, wychowania do seksualności, wychowania w duchu wartości, zapobiegania uzależnieniom i innym zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży.

Podczas warsztatów, rodzice będą mogli dzielić się swoimi radościami i troskami w ramach „grupy wsparcia”. Zajęcia dla rodziców poprowadzi certyfikowany lider programu „Mądrzy Rodzice” wraz ze specjalistami z zakresu psychologii, prawa i uzależnień.

Warsztaty, w łącznej liczbie 50 godzin dydaktycznych, będą się odbywać w cyklu piątkowo-sobotnim (piątkowe popołudnia, sobotnie przedpołudnia). Warsztaty są finansowane ze środków Gminy Miejskiej Hrubieszów. Uczestnicy mają zapewnione: poczęstunek na przerwy kawowe, materiały szkoleniowe oraz certyfikat i książkę na zakończenie zajęć.

­

UWAGA – ZAPISY

W warsztatach mogą wziąć udział rodzice i opiekunowie (także dziadkowie i rodzice zastępczy) wychowujący dzieci i młodzież w różnym wieku, z Hrubieszowa i okolic (ilość miejsc ograniczona).

Zapisy na warsztaty przyjmuje Marta Kuczyńska, pedagog – terapeuta.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie:

ul. Listopadowa 12

tel. 84 696 2074

email: pedagog.mk@op.pl 

Zapisy na warsztaty trwają do dnia 7 lutego 2022 r. (lub do wyczerpania limitu miejsc).

­

(info i fot. SP nr 1)


Zobacz też:

Hrubieszów: Mądrzy Rodzice – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Mądrzy Rodzice – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie

Rozpoczęły się w Hrubieszowie zapisy do dziesiątej – jubileuszowej edycji warsztatów Mądrzy Rodzice, które odbędą się w hrubieszowskiej Jedynce.

Rodzicu!
Okres pandemii okazał się ciężką próbą dla wszystkich ludzi, w sposób szczególny dotknął dzieci i młodzież oraz ich rodziców. Tegoroczna edycja warsztatów „Mądrzy Rodzice” będzie poświęcona w dużej mierze profilaktyce zdrowia psychicznego i kształtowaniu umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzięki warsztatom „Mądrzy Rodzice” weźmiesz udział w szkoleniu, podnoszącym Twoje kompetencje wychowawcze lecz przede wszystkim uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię trudne pytania związane z rodzicielstwem, a także otrzymasz wsparcie specjalistów i innych rodziców. X edycja bezpłatnych warsztatów „Mądrzy Rodzice” będzie realizowana we współpracy z Gminą Miejską Hrubieszów, w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, w miesiącach marzec – kwiecień 2022 r. Data rozpoczęcia warsztatów zaplanowana jest na 4 marca 2022 r., ale będzie ona uzależniona od aktualnej sytuacji sanitarno – epidemiologicznej w kraju. Poprzednie edycje warsztatów realizowane w latach 2012 – 2021 spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony rodziców i opiekunów – uczestników zajęć. Priorytetowym celem warsztatów jest ćwiczenie praktycznych umiejętności budowania prawidłowych relacji z dziećmi i młodzieżą, pomaganie dorosłym w kształtowaniu swojego życia na miarę rodzicielskiej miłości i odpowiedzialności. Zajęcia warsztatowe mają na celu rozwijanie kompetencji wychowawczych rodziców oraz podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej prawidłowej komunikacji z dzieckiem, mądrej dyscypliny, żywienia, higieny, szczepień ochronnych, prawnej ochrony rodziny, wychowania do seksualności, wychowania w duchu wartości, zapobiegania uzależnieniom i innym zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów, rodzice będą mogli dzielić się swoimi radościami i troskami w ramach „grupy wsparcia”. Zajęcia dla rodziców poprowadzi certyfikowany lider programu „Mądrzy Rodzice” wraz ze specjalistami z zakresu psychologii, prawa i uzależnień. Warsztaty, w łącznej liczbie 50 godzin dydaktycznych, będą się odbywać w cyklu piątkowo-sobotnim (piątkowe popołudnia, sobotnie przedpołudnia). Warsztaty są finansowane ze środków Gminy Miejskiej Hrubieszów. Uczestnicy mają zapewnione: poczęstunek na przerwy kawowe, materiały szkoleniowe oraz certyfikat i książkę na zakończenie zajęć. ­ UWAGA – ZAPISY W warsztatach mogą wziąć udział rodzice i opiekunowie (także dziadkowie i rodzice zastępczy) wychowujący dzieci i młodzież w różnym wieku, z Hrubieszowa i okolic (ilość miejsc ograniczona). Zapisy na warsztaty przyjmuje Marta Kuczyńska, pedagog – terapeuta. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie: ul. Listopadowa 12 tel. 84 696 2074 email: pedagog.mk@op.pl  Zapisy na warsztaty trwają do dnia 7 lutego 2022 r. (lub do wyczerpania limitu miejsc). ­ (info i fot. SP nr 1)
Zobacz też:

Hrubieszów: Mądrzy Rodzice – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Mądrzy Rodzice – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Instagramie