Warsztaty „Mądzry Rodzice” – IV edycja

Rodzicu! Masz problemy ze swoim dzieckiem? A może masz jedynie rodzicielskie dylematy? Może chcesz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o wychowaniu dziecka w każdym wieku? Czy obiecałeś sobie, że nawiążesz bliższy kontakt z własnym dzieckiem i poprawisz komunikację z nim? Może właśnie takie jest Twoje Noworoczne postanowienie?
Zapisz się na bezpłatne warsztaty „Mądrzy Rodzice”.

Reklamy

 

Wykorzystaj dany Ci czas, bowiem nigdy nie jest za późno na rozwój, także ten w roli rodzica.
Te warsztaty są dla Ciebie! Czeka na Ciebie sztab specjalistów i ciekawe materiały edukacyjne w różnych formach. Jedyne co inwestujesz-to swój czas, który przeznaczysz na warsztaty. Dasz radę! Zapisz się już dziś! Startujemy od 27 lutego 2015r.

 

Od lutego, w Zespole Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie, rozpoczynają się bezpłatne warsztaty dla rodziców, realizowane według programu „ Mądrzy Rodzice”.

Patronat nad programem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Warsztaty, w łącznej liczbie 50 godzin,  będą się odbywać w cyklu piątkowo-sobotnim.

Trzy poprzednie edycje warsztatów (2012r.,2013r., 2014r.) spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony rodziców-uczestników zajęć.

Priorytetowym celem warsztatów jest ćwiczenie praktycznych umiejętności budowania prawidłowych relacji z dziećmi i młodzieżą.

Zajęcia warsztatowe mają na celu rozwijanie kompetencji wychowawczych rodziców oraz podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej prawidłowej komunikacji z dzieckiem, mądrej dyscypliny, żywienia, higieny, szczepień ochronnych, prawnej ochrony rodziny, wychowania do seksualności, wychowania w duchu wartości, zapobiegania uzależnieniom i innym zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży.Podczas warsztatów, rodzice będą mogli dzielić się swoimi radościami i troskami w ramach „Grupy wsparcia”.

Zajęcia dla rodziców poprowadzi certyfikowany lider programu „Mądrzy Rodzice” wraz ze specjalistami z zakresu psychologii, medycyny, prawa i uzależnień.

Warsztaty są realizowane we współpracy i finansowane ze środków Gminy Miejskiej Hrubieszów. Uczestnicy mają zapewnione: poczęstunek na przerwy kawowe, materiały szkoleniowe oraz certyfikat i  książkę na zakończenie zajęć.

 

UWAGA – ZAPISY !

W warsztatach mogą wziąć udział rodzice i opiekunowie (także dziadkowie i rodzice zastępczy) uczniów ze wszystkich hrubieszowskich  przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich  (ilość miejsc ograniczona).

Zapisy na warsztaty przyjmuje: Marta Kuczyńska – pedagog szkolny ZSM NR 1 Hrubieszów, ul. Listopadowa 12,  tel. 84 6962074, email: pedagog.mk@op.pl

Zapisy trwają do dnia 31 stycznia 2015r.