Warsztaty szkoleniowo-rehabilitacyjne nad Bałtykiem

W ramach realizowanego projektu systemowego „Stajemy się lepsi”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie zorganizowało 14-dniowe wyjazdowe warsztaty szkoleniowo-rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych, które odbyły się w Jarosławcu nad Morzem Bałtyckim.

Reklamy

W ramach realizowanego projektu systemowego „Stajemy się lepsi” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie zorganizowało 14-dniowe wyjazdowe warsztaty szkoleniowo-rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych, które odbyły się w NZOZ Pomorskie Centrum Rehabilitacji, Zdrowia i Urody Sanatorium „Panorama Morska” w Jarosławcu nad Morzem Bałtyckim.

Warsztaty szkoleniowo-rehabilitacyjne zostały zorganizowane w dwóch terminach, uczestniczyło w nich łącznie 80 osób niepełnosprawnych i 18 opiekunów tych osób.

Reklamy

Pierwszą grupę stanowiło 39 osób niepełnosprawnych i 10 opiekunów. W okresie 21.07.2012 r. – 03.08.2012 r. grupa 11 osób niepełnosprawnych uczestniczyła w szkoleniu podstawy obsługi komputera i 1 osoba w średniozaawansowanej obsłudze komputera pozostałe 27 osób niepełnosprawnych uczestniczyło w szkoleniu z zakresu umiejętności racjonalnego gospodarowania budżetem domowym i zarządzania własnym gospodarstwem domowym. Grupa jednocześnie miała zapewnione dwa razy dziennie zabiegi rehabilitacyjne według wskazań lekarza.

Druga grupa stanowiła 41 osób niepełnosprawnych i 8 opiekunów. W okresie 04.09.2012 r. – 17.08.2012 r. grupa 41 osób niepełnosprawnych uczestniczyła w szkoleniu z zakresu umiejętności racjonalnego gospodarowania budżetem domowym i zarządzania własnym gospodarstwem domowym. Grupa jednocześnie miała zapewnione dwa razy dziennie zabiegi rehabilitacyjne według wskazań lekarza.

 

Info i foto: PCPR Hrubieszów